„Byli jsme ve sklepě. Když jsem vyšel ven, abych si zakouřil, spatřil jsem neznámý kulatý objekt asi kilometr pod letícím letadlem,“ popisoval muž, podle kterého plulo těleso od Pavlova směrem na Nové Mlýny. Jak tvrdí, letadlo to stoprocentně být nemohlo. „Letadla jsou přece slyšet. Tohle bylo naprosto tiché,“ sdělil tajemně. Připomněl také, že s dcerou nebyli jediní, kteří na obloze zaznamenali pohyb podivného útvaru. „Mluvil jsem se spoustou lidí z vesnice. Někteří si celou show dokonce nahrávali na mobilní telefony,“ řekl Pavlovčan.

O víkendu to však nebylo poprvé, co lidi pod pálavskými kopci vyděsil červeně zářící objekt. „Asi v devadesátém roce se nad Pálavou vznášela koule větších rozměrů,“ poznamenal Marcinec, který věří, že o sobotní noci viděl blyštivý talíř podobný mimozemské lodi.

Podle vyjádření Pavla Gabzdyla, vedoucího oddělení brněnského planetária Mikuláše Koperníka, přišlo zpráv o neidentifikovatelných objektech více. „O víkendu, přesněji v pátek večer a pak v neděli, volali lidé, že na nebi viděli zářící objekty. Dokonce dodali i fotografický materiál. Po analýze jsme ale dospěli k tomu, že se opět jedná o balónky štěstí,“ vyvrátil tezi Gabzdyl s tím, že to tedy mimozemšťané rozhodně nebyli.

Balónky štěstí, známé také jako létající lampióny nebo lampióny štěstí, zdomácněly už i u nás. Pocházejí z Thajska nebo Číny. Lidé si na ně napíší svá tajná přání, o nichž chtějí, aby se jim splnila. Spodní, hořlavá část balónku se zapálí a ten pak díky horkému vzduchu stoupá vzhůru k nebi. Balónek štěstí může letět až dvacet minut do výšky i více než jeden kilometr. Je vidět i na velké vzdálenosti.