"Velké Pavlovice se staly městem díky pracovitosti místních lidí a také proto, že jsme tehdy měly hned několik významných podniků. V meruňkářství jsme byli na prvním místě. Udělení statutu města bylo určitým výrazem ocenění této práce," vysvětlil starosta města Pavel Procházka.

"Velké Pavlovice jsou sice malé městečko, ale co se týče koncentrovanosti potravinářského průmyslu, byly na předním místě. Byly tu největší vinařské a drůbežářské závody, největší zemědělské družstvo, šlechtitelská stanice a podniky zaměřené na ovocnářství. Každý, kdo sem přijel ze zahraničí, smekal, že něco podobného u nás je. Za mého působení jsme vybudovali největší a nejmodernější vinařské závody v republice," zavzpomínal známý vinařský odborník a velkopavlovický rodák František Kynický.

Radnice chápe ale označení "město" jako zavazující. "Povýšením na město se Velké Pavlovice zvýraznily a lidé se na ně jinak dívají. Snažíme se proto vytvářet podmínky, aby se u nás dobře žilo. Chceme lidem nabídnout služby, zabezpečení, sportoviště, možnosti dobrého studia a podobně. Přestože jsou tady tradice založené hlavně na vinařství a zemědělství, teď už víme, že to není cesta do budoucna. Snažíme se přilákat investory do průmyslové výstavby a vytvořit prostory pro podnikání, aby u nás našli lidé zaměstnání. Chceme také investovat do bydlení," nastínil záměry radnice starosta.

Podle jeho slov ale chybí městu především centrum. "Rádi bychom vybudovali náměstí, kde budou soustředěny obchody, ubytovací služby a banky. Máme vytipované místo v okolí autobusového nádraží. Vypsali jsme na tento prostor architektonickou soutěž, kterou v současné době vyhodnocujeme. Rádi bychom měli nové centrum hotové do deseti let, až budeme slavit padesát let," doplnil starosta.