Větší rozvoj turistiky, nové cyklostezky a důraz na tradiční vinařskou oblast. To jsou hlavní body, které si vytyčil svazek obcí, aby do regionu přilákal ještě více lidí. Sází proto zejména na ještě lepší propagaci.

„Akční plán řeší období dvou až tří let, je to takový souhrn všeho, co si dáme jako svazek obcí za cíl. Právě teď pracujeme na tom, abychom nezapomněli na nic důležitého,“ uvedl tajemník mikroregionu Hustopečsko a zároveň starosta členských Velkých Hostěrádek Tomáš Lengál.

Jako prioritu přitom vidí především rozvoj turistiky, ať už prostřednictvím cyklostezek nebo propojením turistiky se zemědělstvím a vinařstvím. „V tomto roce jsme například vydali nové propagační materiály mikroregionu, naše cyklostezky mají u návštěvníků obrovský ohlas. Proto určitě plánujeme otevřít některé další,“ prozradil Lengál. Jak řekl, všechno ale záleží na penězích a na výběru vhodných lokalit. „Je to také o tom, že se někdo musí starat o vyhlídky, navíc chceme v nejbližší době postavit jednu i ve Velkých Pavlovicích,“ přiblížil tajemník.

Že je akční plán skutečně potřebný a důležitý, dokládají také pracovníci turistických informačních center Hustopečska. „Čím lepší je propagace, tím více návštěvníků k nám přijede. To dokazuje i velký zájem o nové propagační brožury. Lidé o nich vědí, a tak o zákazníky nemáme nouzi,“ pochvalovala si Jarmila Hájková z hustopečského informačního centra.

Podle slov starosty Velkých Pavlovic Pavla Procházky by v akčním plánu pro roky 2008, 2009 a 2010 neměl chybět ani sjezd z dálnice D2 právě u Pavlovic. „Určitě nemluvím sám za sebe. Myslím, že je to přáním mnoha lidí, kteří často dojíždějí do Brna. Sjezd z dálnice jsme už do plánu zařadili, protože je to určitě potřebná věc,“ nastínil Procházka…

 

Více v Břeclavském deníku ve čtvrtek 29. listopadu