„Nejprve jsme přestřihli pásku nové cyklostezky. Ta se skládá ze dvou úseků. První vede od rozhledny ke kapli svatého Urbana, druhá navazuje od šlechtitelské stanice k zastávce Českých drah. Obkroužíme tedy celý areál k vyhlídce Slunečná,“ vysvětlil starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka.

Vybudování bezmála jeden a půl kilometru dlouhé cesty stálo necelých šest milionů korun.

Úterní akce se zúčastnili zástupci města, tamních spolků a také dodavatelé jednotlivých staveb. „Je to takové slavnostní zakončení našich projektů,“ vysvětlil starosta.

Netýká se to ale hřiště pro skatepark, kolem kterého účastníci pochodu procházeli. Zatím je hotová zpevněná plocha, na níž mají podle Procházky přijít rampy pro mladé vyznavače skateboardu a kol BMX.

„Město slíbilo, že nám tady udělá dirtovou dráhu, což jsou skokánky kolem skateparku. Nás, kteří tady budeme jezdívat, je celkem dost, takže se moc těšíme,“ ocenil práci města šestnáctiletý David Václavek. S kamarády předvedl na kole před zraky procházejících lidí několik zajímavých kousků.

Spokojenost s novou klubovnou zase neskrývali u velkopavlovického rybníka tamní rybáři. Budova, jejíž část stojí nad vodou, nahradila starou rybářskou klubovnu, která byla v dezolátním stavu. „Nová se začala stavět loni. Vznikla na základě toho, že se nám před třemi lety podařilo odbahnit rybník,“ vylíčil starosta.

Nová klubovna přitom nemá sloužit jen rybářům. Mohou ji navštěvovat i děti ze školky a základní školy, aby se dozvěděly, co všechno v rybníce žije. „Bude sloužit taky k výstavám našich úspěchů v rybolovné technice, kterých bude, myslím si, dost,“ dodal mladý rybář Jakub Svoboda.

Ze stavby byl nadšený i jednasedmde­sátiletý Josef Jílka. „Je to nádhera. Taky jsem rybář, navíc v důchodě, takže jsem chodil na brigády. Člověk to dělá rád. Ví, že to k něčemu je,“ svěřil se.