Doslova grandiózním úspěchem skončil druhý ročník festivalu dračích lodí pod Pavlovem. Na zajímavý víkend plný sportovního zápolení a zábavy zavítalo na patnáct set diváků a přes tisícovku závodníků – draků.

Velkou radost z úspěchu akce měl především její hlavní organizátor Zdeněk Janeček. Přesto jeho první slova při žádosti o rozhovor zněla: „Už toho mám za dnešek plné zuby.“ Spousta práce se ale samozřejmě vyplatila.

„Oproti loňskému roku je to jak rozdíl ve kvantitě, ať už v počtu startujících, či diváků, tak také v kvalitě závodů. Podařilo se nám vychytat některé mouchy. Byl jsem minulý týden na závodech světového poháru v Budapešti a musím říct, že naše akce je mnohem lépe zorganizována,“ pochlubil se šéf akce.

Rozhodně nelhal. Stovky spokojených diváků se mohly celou sobotu a nedělní dopoledne kochat výkony pětapadesáti posádek. Celá řada jich byla i z blízkého okolí, či dokonce přímo z Pavlova.

Hlavní „jízda“ však přišla v sobotu večer. Nejprve olympijský medailista Martin Doktor rozdal ceny pro nejlepší posádky prvního dne a vypukla ta pravá zábava.

O tu se nejprve postarala trojice krásných dívek z kapely K2, které na pódiu spustily pořádný rock and roll a roztančily snad každého návštěvníka.

Po nich se představil Petr Muk nejprve v roli jemu tradiční, tedy coby zpěvák. V nedělním dopoledni se však dokonce posadil do jedné z lodí a na vlastní kůži si vyzkoušel, co dragonboating obnáší.

„Hrozně se smál a říkal, že do toho půjde. Má Pavlov strašně rád. Jezdí sem, má tady spoustu kamarádů. A když jsem mu říkal, přijeď sem, máme tady dračí lodě, tak z toho byl nadšený a po koncertu v Opavě skutečně přijel,“ prozradil Janeček okolnosti účasti známého zpěváka.

Nebyl však jedinou známou osobností, která na jih Moravy zavítala. O Martinu Doktorovi již řeč byla, sám se aktivně závodů dračích lodí účastní.
Přítomen byl také reprezentační trenér Petr Procházka, který sondoval formu svých svěřenců.

„Samozřejmě to není tak, že trenér uvidí někoho, kdo v lodi sedí poprvé, a hned bude v reprezentaci. Národní výběr je takřa bez výjimky tvořen kanoisty. Mají k tomu nejblíž. Je to zábava. Trochu sportu, trochu srandy,“ vysvětlil.

Pořadatelé byli velmi rádi, že modlitby za dobré počasí byly vyslyšeny.
„Obavy jsme měli. Samozřejmě, že pokud prší, tak si to lidé tak neužijí. A tato akce je předvším o atmosféře. Ale byli jsme připraveni i na déšť. Navíc draci jsou drsní, oni by vydrželi více. Rezervy v této akci ale ještě jsou. Každopádně pavlovský areál je nádherný a věřím, že to půjde nahoru,“ doufá pořadatel.

O budoucnost draků na Novomlýnských nádržích se rozhodně nebojí.