Bleší trh se uskuteční v neděli od deseti do tři hodin odpoledne na Náměstí. „Nabízet budeme hlavně pamlsky a hračky pro pejsky a kočičky, misky na jídlo… Jsou to dary, které jsme dostali pro útulek ve větším množství, ale úplně je nevyužijeme. Proto jsme se je rozhodli nabídnout, zpeněžit a z výtěžku budeme hradit péči o naše útulková zvířata," řekla Svatava Nunvářová, která s manželem provozuje útulek už od roku 1995.

V současné době se starají o dvaadvacet psů a dvanáct koček. „Za dobu naší existence útulkem prošlo 2250 psů, koček, ale měli jsme tu i pštrosa, fretku či sovu," vzpomíná Nunvářová.

Utržené peníze z prodeje věcí pro zvířata, ale i pro domácnost i módní doplňky, které se budou na stánku k dispozici, chtějí Nunvářovi použít především na veterinární ošetření a kastraci zvířat.

„Na podobné akci jsme zatím nebyli, tak se těšíme. A možná přivezeme i pár pejsků a uděláme s nimi promenádu po Náměstí. Třeba najdou v Mikulově nový domov a páníčky," řekla provozovatelka. Kromě Náměstí budou stánky u Tajemného sklepení, v domě U Bylinkáře, před Eat Art Gallery v Kapucínské ulici a v obchůdku Bazar a Dárky.