Jeřáb, bagry a těžká nákladní auta se na několik měsíců usadila na výjezdu z Podivína ve směru na Velké Bílovice. Po pravé straně hned za čerpací stanicí pomalu vyrůstá nový supermarket. Staví ho zde řetězec Penny. První zákazníky přivítá nejspíš už na podzim.

Deníku to potvrdil mluvčí společnosti Tomáš Kubík. „Zákazníci se mohou těšit na moderní design, přátelské prostředí a široký sortiment kvalitních produktů za výhodné ceny. Dokončení a otevření prodejny plánujeme ve druhé polovině letošního roku,“ uvedl.

Silničáři se momentálně potýkají s lokálními problémy na trasách prvních tříd. Podle nich za to může rychlé střídání nízkých a vysokých teplot.
Aktuálně rozbitá silnice u Mikulova? Opravy budou teď jen provizorní

Přípravné práce už začaly. Nad rozlehlým pozemkem se tyčí jeřáb, zřetelná už je i konstrukce budoucí prodejny. „Samotnou stavbu zahájíme v následujících týdnech, až to umožní počasí,“ poznamenal mluvčí Kubík.

Řada lidí další supermarket v Lednicko-valtickém areálu vítá. Ne všichni místní jsou ale z nové prodejny nadšení. „Nejsem zastáncem nově budovaných obchodů. Už tak si myslím, že jich tady máme dost. A navíc se tržby opět rozmělní, tím pádem budou méně vydělávat okolní prodejny, což odnesou jejich prodavačky na nižších výplatách,“ je přesvědčená například Michaela Blažková z Rakvic.

Podobně hovořila i Mirka Švástová Bořutová. „Osobně moc do Penny nakupovat nechodím, nová stavba tak pro mě nemá velký význam. Když už jedu na větší nákup, volím Lidl v Hustopečích,“ zmínila Rakvičanka.

U Podivína vzniká nový Penny Market.U Podivína vzniká nový Penny Market.Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Na jižní Moravě hodlá řetězec Penny letos otevřít ještě další prodejnu. A to v Miroslavi na Znojemsku.