Křeslo starosty obhájil Ludvík Michlovský, jeho zástupcem se stal Karel Studénka. Byl to však právě on, kdo si na volby u Krajského soudu v Brně stěžoval.

„Koalici jsme tady neuzavírali, jsme na to příliš malá obec. Povolební rozmíšky snad byly jen krátkodobá záležitost, musíme táhnout všichni za jeden provaz. Úkolů teď máme velmi mnoho, takže všichni víme, že na takto malé obci to jinak nejde, než abychom spolupracovali všichni dohromady,“ zamyslel se staronový starosta Ludvík Michlovský, který kandidoval za KDU–ČSL.

Jak dodal, na zastupitele v Perné do konce roku čeká docela dost práce. Další zastupitelstvo by se tak mělo k prvnímu schvalování sejít už v polovině prosince.

Práce mají až dost

„Rozpočet většinou schvalujeme až po Novém roce. Končí nám pozemková úprava. Musíme schvalovat nové nájemní a kupní smlouvy. Čeká nás i dokončení územního plánu, budování inženýrských sítí, vyúčtování dotací a příprava nových žádostí. Je toho hodně, je to každodenní mravenčí práce a nebude čas na žádné pseudopolitikaření, protože já ani můj oponent nejsme v žádné politické straně,“ sdělil Michlovský s tím, že podle něj budou povolební problémy brzy zapomenuté.

„Každodenní starosti a úkoly nás nutí k tomu, abychom spolupracovali. Nebudeme si tady hrát na koalici a opozici. Je nás málo zastupitelů, takže by nás tyto spory jen zdržovaly od práce,“ byl přesvědčený starosta.

A Karel Studénka, který byl lídrem na kandidátce ODS, s ním souhlasí. „Neříkám, že mezi námi nedojde k nějakým sporům. Musíme se ale věnovat tomu, co je v obci před námi. Věděl jsem, že síla v zastupitelstvu na mé zvolení starostou není. Takže jsem se snažil získat alespoň post místostarosty. Neměl jsem v úmyslu házet panu Michlovskému klacky pod nohy. Jen se mi nelíbilo, jak jednal před volbami,“ přiznal.

Svého nového vedení po komunálních volbách se v pondělí konečně dočkají i v Přítlukách. I tam došlo ke zdržení kvůli žalobě.

„Zdrželo nás to přes měsíc. Zastupitelstvo třeba už mělo schvalovat bezúplatný převod pozemků od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Chceme totiž zahájit budování inženýrských sítí pro zájemce, kteří v Přítlukách chtějí stavět. Takže nové vedení bude muset v prosinci svolat ještě další dvě zastupitelstva, abychom všechny nedostatky stihli odstranit,“ uvedl dosavadní starosta Přítluk Stanislav Ludvík, který se pokusí obhájit své křeslo za ČSSD.