Pokud tedy vůbec tento projekt vyjde. Zástupci velkopavlovické firmy se sešli s obyvateli, ale ti se obávají hlavně možného šířícího se zápachu. Kvůli tomu už vznikla i petice, kterou podepsalo 240 lidí. „Jsem přesvědčený o tom, že obava obyvatel je naprosto lichá, protože kravín je dostatečně vzdálený od Velkých Pavlovic, až za naším stávajícím střediskem. Podle mého soudu jim nehrozí obtěžování zápachem, hlukem ani ničím jiným. Naopak přínos bude pozitivní," myslí si ředitel investorské firmy.

Výkřik do tmy

Starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka (ODS) by dal záměru zelenou. Rozhodnout však musí zastupitelstvo. „Areál by byl umístěný směrem k dálnici, ale uvidíme, co bude. Jsem za nápad rád, ovšem musíme brát ohled na obyvatele," nechal se slyšet Procházka.

S výstavbou kromě zástupu Velkopavlovických nesouhlasí ani opoziční zastupitel Ladislav Hádlík (ČSSD). „Kravín by vznikl blízko obytné zóny. Krávy se mají chovat na vysočině, kde jsou pastviny, nikoliv uzavřené v kravínu," tvrdil Hádlík.

Současně mluvil o Velkých Pavlovicích jako místu, kam zemědělství patří. Avšak… „Proč budovat kravín, když lidé jsou rádi, že se zbavili někdejších prasečáků? Nikdo z těch, kteří to prosazují, by nebyli rádi, kdyby se jim to stavělo za domem," je přesvědčený Hádlík.

Sasínek má na situaci opačný názor. „Záměr je v tomto ohledu takřka dokonalý a neměl by nikoho a nijak obtěžovat. Jde o výkřik do tmy po minulých negativních zkušenostech a neznalosti. Žádná otevřená stoka ani hnojiště, na kterém by se případně množily mouchy, tam nebude," zdůraznil Sasínek.

Podle něj je projekt uskutečnitelný. „Měli jsme jednání se zpracovateli projektové dokumentace budoucího skleníkového hospodářství. Máme zadanou studii proveditelnosti s ohledem na umístění v území a návaznosti na stávající objekty," uvedl muž.