„Aréna má dnes takové parametry, že se zde může hrát první liga i extraliga ledního hokeje. Ale chceme, aby měla širší využití,“ plánuje Petr.

Věřil jste, že se dostavby stadionu dočkáte? Přece jen se to táhlo neúměrně dlouho…
Samozřejmě to nebylo o mých představách, ale o tom, kolik bude mít město peněz. Před několika lety jsme se dohodli, že postupně to budeme dodělávat. Věřil jsme tedy, že se aréna dodělá.

Kde byl ten zádrhel, že se aréna dokončila za dlouhá tři desetiletí?
Předpokládám, že situace byla podobná jako je dnes. Že přece jenom nebylo tolik peněz na rozhazování. Hala se tehdy uvedla do stavu funkčnosti, dál asi nikoho netlačilo, aby se celá dostavěla.

Město investovalo v posledních čtyřech letech do arény sedmadvacet milionů korun? Co za takové peníze hala nabízí?
Kromě ledové plochy a zastřešení se v poslední době udělaly šatny mezinárodních parametrů, šatna pro krasobruslaře, trenéry, rozhodčí, zapisovače, dále fitness centrum i prádelna. Aréna má takové parametry, že se zde může hrát první liga i extraliga ledního hokeje. Ale chceme, aby mělaširší využití.

Plánujete na stadionu ještě něco vylepšit?
Nepřestaneme vylepšovat asi nikdy. Na každý rok je plán. Ale budu spokojen, když se letos podaří najít peníze na odvlhčení haly, aby se mohlo rekonstruovat ozvučení.

Myslíte, že kdyby se v Břeclavi nehrál prestižní turnaj Ivana Hlinky, že se dostavba stadionu zpozdila?
To je rozhodně možné, protože to byl jeden z hlavních argumentů arénu dodělat. I hokejový svaz o to stál, protože hlavně z tohoto důvodu jsme dostali příležitost tento turnaj v Břeclavi hostit.