Ze čtyř zástupců z Břeclavska se zaskvěl Jiří Petrů z ČSSD, jehož účast v parlamentu se vyšplhala na 99,4 procenta, a stal se tak druhým nejaktivnějším poslancem vůbec.

„Je to naše práce, takže bychom neměli chybět. Číslo je dané ale i tím, že jsem pouze předsedou pro veřejnou správu, nikde jinde nejsem. Ostatní poslanci jsou v různých dalších výborech, takže mají více povinností a musí se účastnit různých jednání,“ bránil se přílišné chvále Petrů. Vysoká aktivita je podle něj způsobená i tím, že nemá žádnou stranickou funkci, která si vyžaduje povinnosti navíc.

„Index ukazuje pouze jednostranný pohled na určitou část práce poslanců, která je měřitelná. Já samozřejmě chápu, že například předseda rozpočtového výboru má více povinností a musí se účastnit různých schůzek, nemůže tedy neustále sedět ve sněmovně,“ podotkl valtický poslanec v narážce na mizerný výsledek Pavla Suchánka z ODS.

Ten se s aktivitou 56,4 procenta umístil na pomyslném chvostu tabulky – na 178. místě ze dvou stovek poslanců. Také další dva politici z Břeclavska za Petrů o něco zaostali. Nejvíce se mu přiblížila Jaroslava Schejbalová z TOP 09, jejíž účast v poslanecké sněmovně se vyšplhala na čtyřiaosmdesát procent. Těsně za ní skončil s téměř čtyřiaosmdesá­tiprocentní účastí na jednáních a hlasováních komunista Miroslav Grebeníček z Mikulova.