„Vánoční doba končí až křtem páně, což je dvanáctého ledna. Nechtěli jsme dělat vánoční koncert před Vánocemi, a proto jsme to zvolili takto," objasňuje členka kulturní komise a také matrikářka v Lanžhotě Hana Tučková.

Už loni Lanžhotští pořádali Tříkrálový koncert se sborem z Velkých Pavlovic, který se setkal se zájmem.

„S tím, že by si nacvičily nějaké vánoční písničky, přišel místní ženský sbor pod vedením Marie Prajkové, který nedělní koncert Radujme se, veselme se organizoval," dodává Tučková.

Ženský sbor z Lanžhota se již dlouhá léta přátelí se sborem z Hroznové Lhoty. „Už to bude osm let, co nás k nim pozvaly zpívat, a od té doby se setkáváme. Ony jsou to takové veselé kopy," tvrdí s úsměvem vedoucí ženského sboru Marie Prajková.

Kdykoli sbor pozvali do Lanžhota, přivezli hosté nějakou zábavnou scénku. A když byl lanžhotský sbor v Hroznové Lhotě v létě naposled, dostal pozvání právě i do Hrubé Vrbky.

„A tak jsme si řekly, že co kdybychom se takto sešly i někdy jindy. Třeba na Vánoce zazpívat si adventní písně a koledy," říká Prajková.

Jelikož by to bylo nadlouho, aby hned tři sbory zpívaly a uvedly svá pásma v kostele v zimním období, tak se pořadatelé snažili vejít maximálně do hodiny a půl. „Aby nám tam posluchači nemrzli hodiny a zároveň si to užili," vysvětluje vedoucí sboru.

Předchozí dva koncerty byly na programu devětadvacátého listopadu. „Tam to všechno vyšlo. Lidem, aspoň co mi říkali, se to líbilo," pochvaluje si odezvu Prajková.

I v Lanžhotě byl kostel naplněný k prasknutí. Na vytvoření pořadu spolupracovaly všechny tři sbory za doprovodu cimbálové muziky s primášem Petrem Kubíkem.