Lokál v mém domě patří k nejslušnějším provozům tohoto druhu v Břeclavi. I těmito slovy hájila břeclavská volební jednička ODS Aleš Nešpor některými oponenty kritizovaný fakt, že prostory ve svém domě vedle nového muzea pronajal jako sport bar s hernou. Představitelé radnice ale nad takovým vyjádřením kroutí hlavou.

„Je pravdou, že v současné době tam žádné problémy neřešíme, ale dříve to bylo poměrně dramatické. Obdrželi jsme několik petic, které podepsala velká část obyvatel tamního sídliště. Nechtěli, aby tam herna vůbec vznikla. Zpočátku byly také velké problémy s hlukem a nepořádkem v noci,“ popisoval starosta města Dymo Piškula.

Jak dodal, s největšími problémy se radnice potýkala hned v prvním roce existence baru. „Městská policie strávila u této herny značné množství času. Hlavně po otevření to bylo hodně bouřlivé. Nevzpomínám si, že bychom kolem nějaké jiné herny v Břeclavi řešili takové problémy,“ srovnával Piškula.

„Zpočátku tam skutečně byly problémy a stížnosti obyvatel. Řešili jsme to častějšími kontrolami. Teď už je to ale v podstatě bez problémů. Po změně provozovatele se to uklidnilo natolik, že tam nejezdíme vůbec,“ potvrdil starostova slova velitel městské policie Zdeněk Herman.

„O petici vím, byl jsem kvůli ní i na městě. Byla absolutně neopodstatněná. Stojí za ní jediný problémový občan, který ještě před otevřením podniku zmanipuloval sousedy. Navíc je to člen komunistické strany, který dobře věděl, že jsem v ODS, tak mi to chtěl osladit,“ odmítl problémový obraz baru Nešpor.

Terčem kritiky se stal poté, co se v tématu Břeclavského deníku věnovanému hazardu nechal slyšet, že by herny ve městě měly dostat nějaký řád. Jeho oponenti mu ovšem hned vzápětí vyčetli, že jedna z heren sídlí právě v domě, který vlastní.

„Je tam klid, nikdo si na nic nestěžuje. I městská policie mi potvrdila, že je jeden z nejklidnějších lokálů ve městě, kam za celý rok neměli ani jediný výjezd. Nic špatného se tam neděje. Kdyby všechny podniky v Břeclavi byly takové, tak co se týče heren nemusíme vůbec nic řešit,“ argumentoval třicetiletý lídr.

Útoky na svoji osobu odmítá i proto, že zatímco on prostory pouze pronajímá, někteří lidé z jiných kandidátek v hernách přímo pracují. Novým provozním sport baru právě v jeho domě je kupříkladu Jiří Císař, dvacítka Pro Regionu.

O to rozpačitěji vyznívají slova Dymo Piškuly ze stejné kandidátky, že místo uprostřed sídliště, navíc nedaleko mateřské a základní školy, není pro takovou hernu vůbec ideální. „Město nenašlo způsob, jak zřízení herny zabránit. To bychom museli zrušit devadesát pět procent heren ve městě. Všude jsou školky, školy, kostely nebo státní instituce,“ krčil rameny starosta.

Zároveň také připomněl podivné napadení muže, který brojil právě proti nově otevřené herně. Nad ránem ho tehdy zbili neznámí útočníci. Pachatelé nebyli dodnes odhaleni. „Možná je to jen shoda okolností, ale faktem je, že pak stížnosti ustaly. Otázkou je, jestli to není z toho důvodu, že lidé dostali strach,“ zamýšlel se Piškula nahlas.