Ještě před pár týdny nechtěl bývalý břeclavský starosta prozradit, čemu se bude věnovat. Už je to venku. Částečně zůstává v Břeclavi, ale pracovat má především v Polsku. Zastupovat bude břeclavskou firmu Alcaplast, výrobce koupelnového a sanitárního vybavení. Představu o své budoucnosti mají i další exstarostové.

„Dohoda s firmou Alcaplast byla už hrozně dlouho. Čekali na mě. Postavení na polském trhu pro ně může být zajímavé, takže mým úkolem je tady vybudovat silnou pobočku. A to posléze i v Německu. Zatím pracujeme ve městě Bielsko– Biała, ale místo, kde se usadíme, zatím hledáme,“ prozradil Dymo Piškula, který sice nastupuje do firmy na pozici ředitele pro Polsko až od prvního ledna, ale do sousední země už odjel.

Piškula dříve řadu let pracoval v polské bance a polsky podle svých slov mluví stejně dobře jako česky.

„Dymo Piškulu jsme si vybrali z toho důvodu, že se domníváme, že má letité manažerské zkušenosti. A co pro nás bylo také podstatné, je to, že ovládá polštinu a němčinu. Podle mého pro nás může být velkým přínosem. Máme v Polsku i Německu velké plány, takže potřebujeme člověka, na kterého se můžeme spolehnout a který udělá i samostatná rozhodnutí,“ potvrdila výkonná ředitelka Alcaplastu Radka Prokopová.

Stále zastupitelem

Přestože bude mít Piškula v Polsku hodně práce, stěhovat se tam s rodinou nechce. „V Polsku bych měl trávit tak čtrnáct dní, pak budu pár dní v Břeclavi. Když je hezké počasí, do Bielsko– Białe je to asi dvě a půl hodiny jízdy. Navíc dcera chodí do rakouské školy, takže o trvalém stěhování neuvažujeme. A já stejně budu neustále cestovat,“ tuší Piškula s tím, že je stále břeclavským zastupitelem, takže bude jezdit i na tato zasedání.

„Nabídek bylo více, ale tahle pro mě byla nejzajímavější. Nejen po finanční stránce. Oproti starostovskému platu jsem si polepšil, a to výrazně,“ přiznal exstarosta.

Za dobu svého působení na radnici se navíc věnoval i historii. Podílel se na natočení dvou DVD o Lichtenštejnech a Moravě. „Uvažujeme, že bychom natočili další. Některým městům se tento propagační materiál líbil, takže projevily zájem. Už chystám i scénář. A v plánu jsou i památky Unesco na Moravě,“ řekl ke svému koníčku Piškula.

Jasno o své budoucnosti už má i bývalá starosta městyse Moravská Nová Ves Jana Krutáková. „Začnu podnikat jako projektový manažer. Budu se zabývat všemi dotačními tituly. Jako starostka jsem se věnovala dotacím pro Moravskou Novou Ves. Navíc budu dál dělat projektového manažera dobrovolného svazku obcí Čistý Jihovýchod,“ představila Krutáková náplň svojí další práce.

Příliš konkrétní zatím nechtěl být bývalý první muž Boleradic Jan Koráb. „Do konce roku nebudu dělat nic. Jen odpočívat. Ale nabídky samozřejmě nějaké mám. Zatím nechci prozradit, kam přesně bych měl jít, ale bude to nejspíše oblast samosprávy. Co se týče boleradického divadla, hraji teď ve čtyřech různých představeních, takže ještě více se tomu už ani věnovat nejde,“ nastínil Koráb, který je přesvědčený, že teď bude hrát s větším klidem.