Letos se však do oblastního kola, které opět hostila břeclavská průmyslová škola, přihlásily jen čtyři týmy. Přitom tři byly domácí a pouze jeden reprezentovali studenti hustopečského gymnázia. „Bavili jsme se o malém počtu i s ředitelem školy. Asi je to dáno i ekonomickou situací, ředitelé škol by museli hledat náhradu za učitele, kteří by se žáky na soutěž vypravili. A asi i pro některé týmy je startovné vysoké,“ připouští snížený zájem v Břeclavi člen organizačního týmu soutěže Petr Vacek.

Podle jeho slov pišqworky žákům příjemně naplňují výuku. „Zájem o ně je možná dán i studentskou situací. Žáci nemívají moc peněz a na pišqworky stačí propiska a čtverečkovaný papír. Je to jednoduchá hra, ve které ale musí zapojovat i logické myšlení,“ připomíná krásu pišqworek Vacek.

Díky nižšímu počtu týmů se utkali žáci všichni mezi sebou. A naproti sedmnácti klukům usedly i tři dívky. A v některých soubojích se nenechaly zahanbit. Třeba Michaela Procházková (na snímku) odolávala i několik dlouhých minut.

„Na turnaj jsem netrénovala vůbec, pod lavicí hráváme spíš jiné hry. Že jsem odolávala tak dlouho je buď štěstím, nebo to možná můj soupeř zase až tak moc neuměl. A já mám i dobré logické myšlení, kluci křížkují většinou bezmyšlenkovitě,“ usmívá se studentka čtvrtého ročníku břeclavské průmyslové školy.

Do krajského kola, které se bude konat třetího prosince v Brně, mohl postoupit pouze vítěz oblastního kola. Břeclavsko tak bude zastupovat v souboji křížků a koleček tým Blackhorse z hustopečského gymnázia.