Rád jezdí na sběratelské burzy, kde s dalšími nadšenci vyměňuje pivní tácky, etikety a další věci, které nějak souvisí s pivovarnictvím.
 

„Kromě skla sbírám všechno. Už ani nespočítám, kolik toho doma mám. Třeba plechovek mám přes dva tisíce z pětaosmdesáti zemí světa. Ale nejradši sbírám pivo,“ prozrazuje se smíchem Hluchý, který byl jedním z organizátorů sobotního setkání sběratelů pivovarských suvenýrů Na Obecní ve Staré Břeclavi.

Jak řekl, podobné akce pořádá břeclavský klub dvakrát do roka. Přijíždí na ni nejen lidé z blízkého okolí, ale také z celé republiky a dokonce i ze zahraničí. „Máme tady spoustu Slováků, Rakušany, ale také dvě auta Poláků. Myslím, že si tady každý najde to, co ho zajímá,“ říká Hluchý.

Pivními suvenýry už má prý zaskládaný celý byt. „Naštěstí mi do toho nemá kdo mluvit.Je to taková moje celoživotní láska,“ popisuje. Nejoblíbenější kousek ve sbírce ale nemá. „Cením si všeho. Jenom je škoda, že to jde všechno sehnat čím dál tím hůř. Jednak ubývá toho, co ještě nemám, ale ani pivovary nechtějí dávat tácky nebo etikety. Je to složité. A určitě i na setkání sběratelů jsme dřív jezdili daleko častěji,“ myslí si Hluchý a vytahuje seznam burz po celé republice a na Slovensku. Přesto se Na Obecní sešla asi stovka zapálených pivařů, kteří neváhali zdolat stovky kilometrů, aby se mohli podělit o svůj koníček.