Břeclavský Podlužan? Zapomeňte. Břeclavsko má po letech jiný fungující pivovar. I když jen mini. Zrodil se v Mikulově a jmenuje se Mamut. Stejně jako pivo, které se v něm vyrábí. O víkendu ho chutnali zvědaví lidé na Mikulovském pivobraní.

„Jen za pátek jsme prodali pět beček,“ pochvaloval si zájem Libor Ilčík, který za mikulovským minipivovarem stojí. A mamuta na pivobraní zájemcům také sám čepoval.

„Mikulovské pivo jsem pochopitelně ochutnat musel. A musím uznat, je velmi dobré, hořké. Zvláště dvanáctka, ta má podobnou chuť jako Plzeň. Je to dobrý nápad, kyselinky po víně se musejí něčím srazit. Přeji jim úspěch,“ připíjel na zdar nového piva mikulovský zastupitel Jaroslav Smečka.

Jak připomněl, v Mikulově prý kdysi pivovar stával. Kde přesně a jaké pivo se v něm vařilo, to už ale nikdo nepamatuje.

„My jsme začali pivo oficiálně vařit teprve před pár týdny. Je to novinka. Pokud vím, v okrese jsme zatím jediný minipivovar,“ řekl Ilčík, který vidí rozmach minipivovarů zejména v otrávenosti lidí uniformním europivem.

Kolem piva společně se svým společníkem Pavlem Frolichem „přešlapují“ už několik let. „Vaření piva je náš dlouhodobý koníček, baví nás to. Teď jsme se odhodlali konečně to rozjet naplno a zábavu jsme přetavili ve velký malý pivovar,“ usmíval se Frolich.

Pivovar Mamut se specializuje na ječmenné, spodně kvašené pivo plzeňského typu. Tedy poctivý, nefiltrovaný a nepasterizova­ný ležák.

„Nehledáme nic nového, chceme navázat na tradici českého piva. Varna je stejná jako před staletími, otápěná dřevem. Používáme jen kvalitní přírodní suroviny, tedy slad, chmel, vodu a kvasnice. Žádné konzervanty, stabilizátory ani jiné přídavné látky. Formu pak v závěru ladíme ve skutečném kvelbeném sklepě pod zemí,“ popisoval Ilčík.

Kapacita pivovaru je zatím omezena dvěma tisícilitrovými tanky. „Děláme pětisetlitrové várky, ale chtěli bychom alespoň tisíc litrů za týden. Cílem je zásobovat pivem Mikulov a okolí, třeba až do Břeclavi,“ prozradil čtyřiatřicetiletý projektový manažer, který vystudoval vysokou školu v Lednici a dříve dělal i do vinařství.

„Někteří vinaři by se mnou asi nesouhlasili, ale udělat dobré pivo je náročnější než je tomu v případě vína. Také postup při vaření piva je složitější,“ srovnával.

Mikulovské pivo, desítka nebo dvanáctka, se dá zatím koupit buď na specializovaných akcích typu Mikulovského piovobraní, nebo si zájemci mohou z pivovaru odebrat celý sud piva. Případně si na Mamuta zajít do jedné ze dvou mikulovských hospod, kde ho čepují.

„Na lahvování zatím nemáme technologii, ale do budoucna plánujeme i toto,“ vysvětlil Ilčík, proč se zatím mikulovské pivo nedá koupit domů v lahvích.

A proč název Mamut? „Hledali jsme něco regionálního a napadla nás souvislost s lovci mamutů. Je to odkaz na pravěké dějiny a nám to připadlo dobré a úderné. S nadsázkou říkáme, že jsme jediný mamutí minipivovar na Moravě. I další názvy piv, které připravujeme, budou v tomto stylu,“ sdělil mikulovský mistr pivovarnického řemesla.

„Chtěli jsme, aby na Mikulovském pivobraní byl i nějaký regionální pivovar. Jsme za to rádi. Jak jsem si všimla, včera měli hodně velký úspěch, u jejich stánku stále stála fronta. Je to asi tím, že mají hodně dobré pivo,“ smála se Veronika Žuravlova z pořádající společnosti Bellato.

Na pivobraní do mikulovského amfiteátru zavítaly za dva dny téměř tři tisícovky lidí. Vybírat si mohli z více než třiceti druhů piva z patnácti pivovarů. V doprovodném programu zahrálo v pátek i v sobotu večer hned několik kapel. Nechyběly ani nejrůznější soutěže, fakírská a ohňová show, šermířské klání, ohňostroj, miss mokré tričko a řada dalších lákadel.