„Podobně jako filmový festival Expediční kamera, který do břeclavského kina zavítal v březnu, zacílí i zimní cyklus na mladé lidi a sportovní nadšence. Stejně jako na jaře se bude dopoledne promítat pro školy a odpoledne pro veřejnost," vysvětlil Milan Blažek z kulturní komise města.

Blok filmů v sedmnáct hodin zahájí nejlepší lyžařský film roku 2011 ALL.I.CAN. Na něj navážou příběhy o výstupu na osmitisícovku, dámské lyžařské expedici a vyznání slovenským Tatrám.

Druhý cyklus krátkých filmů začne v devatenáct hodin pohledem na špičkové zimní horolezce. Poté předvedou své umění volného sjezdu čeští borci na lyžích. „Jde o oceňované snímky z mezinárodních filmových festivalů. Na jaře došlo celkem čtyři sta lidí. Odezva byla i ze strany veřejnosti. Snad lidi zaujmou i sportovci na sněhu," usmíval se Blažek.

Filmový festival zimních sportů putuje v říjnu a listopadu po více jak sto městech České republiky. Jedná se o výběr, který získal řadu cen na zahraničních festivalech. V Břeclavi se budou extrémní filmy promítat jen v úterý večer.

Vstupné na oba bloky krátkých filmů je dostupné. Jednotlivě vyjdou na čtyřicet korun. Na obě projekce bude návštěvníka vstupenka stát šedesát korun.