„Cena jeden milion osm set devadesát tisíc korun nám přijde odpovídající. Pozemek je totiž zastavitelný, takže i díky jeho poloze je jeho hodnota vysoká. My však chceme místo využít na veřejné prostranství. Jednota po nás chtěla závazek, že zde nebudeme stavět žádnou komerční budovu,“ uvedl břeclavský místostarosta Luboš Krátký. Jednota Mikulov si navíc v případě, že by město nedodrželo podmínky, vyhradila předkupní právo. Na pět let.

Jak Krátký dodal, v první fázi dojde k odstranění nevzhledných buněk. Ne však všech. Prodejna přiléhající k historické budově Koruny totiž patří vietnamskému obchodníkovi. Místostarosta ale předpokládá, že se s ním město dohodne na úpravě. O nové podobě prostranství bude radnice jednat s architekty. „Zadáme také novou studii, chceme pěší zónu rozšířit na maximum,“ netajil se plány s tím, že peníze na výkup pozemku i na případné úpravy město v rozpočtu najde.

Pokud vše půjde dobře, novou oddechovou zónu nabídne město svým obyvatelům i turistům už v příští letní turistické sezoně.

ELIŠKA WINDOVÁ