Začátek zábavy je v hustopečském společenském domě naplánovaný na dvacátou hodinu. Hned v úvodu se mohou návštěvníci těšit na moravskou besedu, při níž se na parketu objeví sedm koleček s šestapadesáti tanečníky nejen v krojích hanáckého Slovácka.

„Jen z Hustopečí se plesu účastní bezmála padesát krojovaných a doposud svou návštěvu přislíbily přespolní chasy například ze Zaječí, Vrbice a dokonce slovenských Kút," vypočítal předseda a první stárek Jan Blažek.

Jak dodal, dveře sálu se otevřou krátce před osmou hodinou večer. Hned při vstupu k uším návštěvníků dolehnou tóny cimbálové muziky Veronica hrající pod křídly stejnojmenného ekologického institutu. O hudbu se postará také dechová hudba Zlaťulka.

„Navíc krojovaní přespolní mají vstup volný a budou uvítáni jednou či dvěma sedmičkami jako poděkování za přijetí pozvání," lákala první stárka Klára Tomešová.

Nebude chybět například i ochutnávka vín z hustopečských viničních tratí, uzeniny či míchané nápoje. To vše za symbolických osmdesát korun.