Plesová sezona je v plném proudu. V sobotu večer se na taneční zábavu, bohatou tombolu i skvělé občerstvení mohou těšit lidé hned v několika městech a obcích na Břeclavsku. Oblečou se do krojů i mysliveckých uniforem.

Krojový ples pořádá například večer chasa v Týnci. Koná se v kulturním domě a začíná v sedm hodin. K tanci i poslechu všem krojovaným i těm ostatním zahraje dechová hudba Lanžhotčanka.

V Lanžhotě se naopak představí od sedmi hodin v Podlužanu dechovka Zlaťulka. „Chasa si připravila předtančení, letos to vyšlo na Moravskou besedu. Přichystali jsme ale velice bohatou tombolu, lidé se mohou těšit třeba na LCD televizor, stoly nebo třeba víkendové pobyty,“ uvedl jeden ze stárků Josef Šenk. Ten prozradil, že celkem bude na plese devětadvacet lanžhotských párů a vítáni jsou i přespolní.

Na městském reprezentačním plese si v sobotu užijí Pohořeličtí. Začíná v osm hodin v radničním sále. O předtančení se postará taneční škola Starlet a všem tancechtivým zahraje k dobré atmosféře orchestr Panorama Band.

Obecní ples mají s podporou podnikatelů také v Bořeticích. Ples začíná o půl osmé, ale oficiální zahájení naplánovali pořadatelé až na osmou hodinu, kdy vystoupí před zraky rodičů i jejich přátel děti ze základní školy.

Na pódiu zatančí také Daniel Vojtěšek a Barbora Planá z mikulovského Tanečního studia Morava. Večerní třešničkou na dortu pak bude kolem jedenácté hodiny pravá travesti show.

Zvěřinové speciality nebudou rozhodně chybět na plese Mysliveckého sdružení Břeclav, které si také vybralo termín na sobotní večer. Ples se uskuteční od osmi hodin v kulturním domě Na Obecní ve Staré Břeclavi. Muziku si vezme na starost dechová hudba Skaličané.

Občanští demokraté z Němčiček a blízkého okolí v osm večer jistě vyrazí na stranický ples do tamního kulturního domu. „Vystoupí například hustopečské mažoretky nebo náš folklorní kroužek. Tombola je také bohatá, máme přes čtyřicet cen, například poukazy na dovolené,“ usmíval se místopředseda tamního sdružení ODS a zároveň starosta Němčiček Petr Slezák.