Ze zhruba šedesáti možností si mohou děti spolu s rodiči vybírat ve Středisku volného času Duhovka v Břeclavi. „Jsou určené pro kategorii od pěti až do sta let. Převládá však nabídka pro děti z prvního stupně základní školy," uvedl Pavel Kurtin z Duhovky.

Oproti uplynulým rokům nabídku nijak výrazně neměnili. Přesto však nezaháleli a přišli s několika novinkami. „Vycházíme především z potřeb dětí a rodičů. Pro mladší jsou to různé výtvarné a tvořivé hodiny. Starší mohou navštěvovat sportovní a modelářské kroužky. Mezi novinkami máme například včelařský kroužek, fyzikální na gymnáziu a francouzštinu. Nově také připravujeme kroužky na Základní škole v Hlohovci. Od loňska již působíme v Hruškách a Podivíně," informoval Kurtin.

Pro pohodlí rodičů také zavedli na Duhovce elektronické přihlašování. Když budou mít zájem, mohou přihlásit rovnou i sami sebe. Na výběr je například z kalanetiky (cvičení na zpevnění postavy – pozn. redakce) či tanečních hodin s břeclavskou skupinou E. M. Dancers.

Možnost přihlašování přes internet ocenila i Břeclavanka Pavlína Štaubertová. „Je to pro nás rodiče rozhodně pohodlnější. Navíc v době, kdy toho času není nazbyt, je to rozhodně příjemnější varianta," nechala se slyšet Štaubertová.

S bohatým výběrem přichází i Centrum volného času Pavučina v Hustopečích. „Letos otevíráme zhruba čtyřicet kroužků. Jsou určené především pro žáky základních škol, tedy od šesti do patnácti let. Ale máme i výjimky jako je cvičení rodičů s dětmi zhruba od jednoho do dvou let a šikulky od tří let. Některé kroužky jsou pak určené pro starší děti od desíti nebo dvanácti let. Mezi ně patří například kytara, základy fotografování či posilování a fitness," vyjmenoval ředitel hustopečské Pavučiny Petr Fridrich.

Pro ty, kdo stále neví, kam svou ratolest přihlásit, přichází hustopečské centrum se zajímavou možností. „Nově otevíráme kroužek plstění a další dovednosti, kde účastníci poznají práci s vlnou od barvení k plstění až ke tkaní," objasnil Fridrich.

Na gymnastiku, film a efekty, cvičení pro děti a baby angličtinu láká Dětský dům a mládeže Mikulov. „Začínáme od října," upozornila tamní ředitelka Alena Židelová.

A jak moc budou muset rodiče kvůli zálibám svých dětí sáhnout letos do peněženek? Cena kroužků v regionu se pohybuje zhruba od sta do dvou tisíc korun.

Kam se dá hlásit· Duhovka Břeclav
sportovní: břišní tance, florbal, lukostřelba, softball, yoyo
výtvarné: keramika, malý dráteník, vlnění a drátování
hudební: bicí, kytara
přírodovědné a technické: automodeláři, letečtí modeláři, chemický kroužek, včelařský kroužek
společenské: dramatický, klub deskových her, francouzština
· Pavučina Hustopeče
pohybové: volejbal, badminton, futsal
výtvarné: základy fotografování, plstění
další: agility, turistický