Nabitý prosinec a více než stoprocentní nasazení nyní čekají majitelé kadeřnických salónů. Jeden takový provozuje ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku například Monika Křivánková. „Stále mám telefon na uchu a volám se zákazníky. Bohužel už je musím odmítat, protože až do konce roku nemám ani skulinku. Stříhat budu do 22. prosince, naplánované mám už i soboty,“ přiblížila svůj pracovní kalendář mladá žena.

Počítala s tím, že přivítat první zákazníky bude moci už v pondělí. „Nemyslela jsem si, že k tomu dojde až ve čtvrtek. Lidé chtějí mít hezký účes a barvu do Vánoc. Na všechny se nedostane, to bych musela v kadeřnictví i nocovat,“ zmínila smutně Křivánková.

U kadeřnice. ilustrační foto
Po rozvolnění se nezastavíme až do konce roku, říkají kadeřnice z jihu Moravy

Čtvrteční možnost otevření vítá i majitel brněnské pivnice Lucky Bastard Beerhouse Jakub Hedija. „Jsme rádi, že můžeme otevřít aspoň v nějakém formátu. Budeme dodržovat minimálně nařízení stanovená vládou, ne-li ještě víc, protože je v našem zájmu, aby restaurace zůstaly co nejdéle otevřené a nestalo se, že za dva či tři týdny budeme zase zavírat. Doufáme, že vývoj půjde dál pozitivním směrem, že se restaurace po čase otevřou bez omezení,“ uvedl Hedija.

Restauratéři v podniku využijí maximálně polovinu běžné kapacity. „Uvnitř tedy nebude taková koncentrace hostů. Považuji to za efektivní nástroj, aby se situace nezhoršovala a lidé si mohli zajít na pivo nebo jídlo,“ okomentoval Hedija. U jednoho stolu bude smět sedět nanejvýš čtyři lidé.

Rozvolňování těší i trenérku aerobicu a masérku Petru Prokešovou z Němčiček na Břeclavsku. „Jsem za to moc ráda, lidé se už těší na svou masáž a cvičenky zase na naše společné lekce,“ usmívala se.

Přestože zákazníkům od unavených a bolavých zad ulevit nemohla, ženy, s nimiž cvičí, se stále snažila držet ve formě. Online. „Založili jsme si skupinu, kam jsem jim pravidelně posílala cviky a nějaká opakování,“ prozradila Prokešová.