Od deseti hodin dopoledne čeká na návštěvníky v sobotu i v neděli vánoční trh. „Kromě různých výrobků k zakoupení budou na místě i stánky s kulinářskými dobrotami a něčím pro zahřátí. Můžete zde ochutnat i oblíbené zabijačkové speciality či koupit Pohořelického kapra,“ uvedla Lenka Křivánková z městské společnosti Mikulovská rozvojová.

Parkoviště. Ilustrační foto.
Placené parkoviště? Místní budou mít v Mikulově přednost na úkor turistů

Vánoční program na pódiu pak začne ve dvě odpoledne. Jako první se představí se svým vystoupení děti z mikulovských mateřských škol. Poté se návštěvníci mohou těšit na svět plný kouzel, triků, iluzí a magie v podání kouzelníka Jana Vaidiše. Na závěr vystoupí držitelka žánrového Anděla Martina Trchová a její Trio. „Pro děti jsou v sobotu i neděli v tanečním sále městského úřadu připravené odpolední vánoční dílničky a promítání pohádek. Novinkou je speciální vánoční soutěž, při níž si děti vyzkouší i tradiční vánoční zvyky. Během celého adventního víkendu bude v Národním domě bleší trh,“ zmínila Křivánková.

Atmosféru na mikulovském Náměstí zpestří v sobotu od pěti hodin odpoledne koncert tříčlenné mikulovské kapely Ambedo. O svátečním víkendu bude otevřená i Dietrichsteinská hrobka, kde pořádají komentované prohlídky. V nabídce bude i oblíbená prohlídka historického centra města se svařeným vínem. „Určitě se zúčastníme. Ostatně jako každoročně,“ těší se Veronika Putnová z Břeclavi.

Vizualizace nové přístavby základní školy v Ratíškovice.
Stropy školních dílen ponesou duby. Děti se mají naučit zručnosti