Pod rozhlednu se v sobotu vydaly stovky milovníků cyklistiky i turistiky. Rodiče s dětmi využili k vyjížďce kola, brusle, jiní se vydali na výlet pešky nebo s kočárkem. V areálu na ty nejmenší čekalo hned několik soutěží, které připravilo tamní Středisko volného času.

„Soutěže jsme připravili pro děti, které přijely na kole, koloběžce, ale samozřejmě také pro pěší. Vyzkoušely si tak slalom, hledání věcí poslepu nebo hod míčkem na cíl. A odměna byla sladká,“ usmívala se pořadatelka Lenka Tesařová. Jak podotkla, bylo krásné počasí, takže zájemců přišlo pod Slunečnou opravdu hodně.

„Jezdíme rádi na kole a letos byla Jarní šlapka taková první příležitost se podívat po okolí,“ usmíval se Marek Schäffer, který vyrazil s rodinou.

Spokojená byla i maminka Zdena Hasilová „Je moc hezky, tak jsme se vydali pod rozhlednu na kole. Místo abychom pracovali na zahradě, tak jsme chtěli udělat i něco pro děti, pro které tady během roku moc akcí není,“ zamyslela se a chválila děti za dobře zvládnutou disciplínu.

Pestrý program ale zaplnil celé Velké Pavlovice. K vidění bylo několik výstav, včetně vinařské v tamní sokolovně.

„Na výstavě se nám sešlo asi čtyři sta padesát vzorků vín. A to nejen od velkopavlovických vinařů, ale zapojili se i ostatní z okolních obcí. Velká část vín od menších výrobců jsou ročníky 2010, ale zájemci tady našli i starší ročníky,“ prozradil pořadatel Jaromír Veverka.

Jen pár hodin po zahájení výstavy už na venkovním place za sokolovnou začaly vonět guláše a zabijačka. Členové velkopavlovických spolků totiž připravili na pravé poledne gurmánské menu. A k dobrému jídlu pak navíc zahrála country kapela, takže co lidé snědli, tak na místě hned také vytancovali.