Od středy 5. června musí být na pozoru ti, kdo projíždí Podivínem. V úseku ulice Komenského od kaple svaté Anny až po radnici začne totiž oprava silnice. Hotovo by mělo být za necelé dva týdny, v úterý 18. června. Radnice o tom informovala na svém facebookovém profilu.

Konkrétně se komplikace budou týkat silnice II/422. Investorem opravy je Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SUS JMK), zhotovitelem firma Berkastav. „Celková délka opravovaného úseku činí 375 metrů,“ uvádí SUS JMK na svém webu. Rozpočet na tuto opravu činí více jak tři miliony korun.

Práce bude rozdělená do dvou etap, přičemž každá bude trvat jeden týden. Po dobu stavby bude provoz kyvadlově v jednom pruhu řízen semafory, objízdná trasa bude směrem na Rakvice.

„U prodejny COOP bude možné parkovat pouze na parkovišti s šikmými pruhy. Na nákup, na poštu nebo do lékárny bude zřejmě lepší vyrazit pěšky. Prosím, buďte trpěliví a dbejte zvýšené opatrnosti,“ nabádá starosta Podivína Martin Důbrava.

close Podivinský průtah čeká oprava. Potrvá do poloviny června info Zdroj: SUS JMK zoom_in Podivinský průtah čeká oprava. Potrvá do poloviny června

PODÍVEJTE SE: Mikulov pod vodou, od zámku tekla řeka. Potopa stihla Vrchlického ulici

Mikulovští se vzpamatovávají z bleskové průtrže mračen. | Video: Ivana Solaříková, Hana Švástová, Rostislav Růžička a Deník/Iva Haghofer