Vnějším betonovým pláštěm se již pyšní konstrukce budoucí prodejny potravinami Penny, která vyrůstá v Podivíně. Nový supermarket nacházející se hned za čerpací stanicí ve směru na Velké Bílovice zde řetězec plánuje otevřít na podzim letošního roku.

S přípravnými pracemi přitom začali stavební dělníci teprve po novém roce. „V těchto dnech začíná výstavba prodejny,“ sdělil Deníku mluvčí společnosti Tomáš Kubík.

Víno, degustace a vinařství. Všechny snímky jsou ilustrační.
Zavedení spotřební daně na víno? Odpovídali poslanci a senátoři z jihu Moravy

Vedení společnosti nyní již poptává také budoucí zaměstnance. Aktuálně na pozice vedoucího prodejny a jeho zástupce. „Zákazníci se mohou těšit na moderní design, přátelské prostředí a široký sortiment kvalitních produktů za výhodné ceny,“ nalákal Kubík.

Ještě než se otevřou dveře prodejny prvním zákazníkům, bude nutné zajistit bezpečné napojení na síť chodníků a průtah městem. „Klíčové pro nás je, aby společnost Penny vybudovala chodník tak, aby se lidé do obchodu bezpečně dostali i pěšky,“ podotkl podivínský starosta Martin Důbrava.

Hřiště na břeclavském sídlišti Na Valtické se stalo ve středu večer dějištěm tragédie. Zemřel dvanáctiletý chlapec. V pátek už byly na místě desítky svíček.
Souhrn událostí na Břeclavsku: Tragédie v Břeclavi, nová Zlatovláska i parkování

Zdůraznil, že vedení města také kladlo důraz na prověření bezpečnosti provozu průtahu mezi Podivínem a Velkými Bílovicemi. To kvůli napojení na dálnici D2. „Jde nám o to, aby vjezd a výjezd na parkoviště u Penny nezasukoval dopravu. Prověřovali jsme to především kvůli napojení z pravotočivé zatáčky od dálnice. Mělo by to být v pořádku,“ dodal Důbrava.

Ve směru od dálnice má vzniknout odbočovací pruh, kterým se do Penny řidiči pohodlně napojí. „Měl by pomoci k tomu, aby zde doprava byla klidná. Tak doufejme, že tomu tak opravdu bude, a že se předpoklady odborníků naplní,“ věří starosta.

Férová snídaně poprvé v Lanžhotě. Lidé podpoří pěstitele piknikem
Férová snídaně poprvé v Lanžhotě. Lidé podpoří pěstitele piknikem

Supermarket Penny by v těchto místech podle zjištění Deníku nemusel být posledním podobným projektem svého typu. Investoři zde totiž údajně uvažují ještě o jiné maloobchodní prodejně.

Řada lidí další supermarket v Lednicko-valtickém areálu vítá. Ne všichni místní jsou ale z nové prodejny nadšení. „Nejsem zastáncem nově budovaných obchodů. Už tak si myslím, že jich tady máme dost. A navíc se tržby opět rozmělní, tím pádem budou méně vydělávat okolní prodejny, což odnesou jejich prodavačky na nižších výplatách,“ nechala se slyšet už v lednu například Michaela Blažková z Rakvic.

Burgery a další dobroty lákají na letošní břeclavský Burger fest.
FOTO: Na burgerovém hodování pod břeclavským zámkem nechybí ani hmyzí speciality

Podobně hovořila i Mirka Švástová Bořutová. „Já osobně moc do Penny nakupovat nechodím, nová stavba tak pro mě nemá velký význam. Když už jedu na větší nákup, volím Lidl v Hustopečích,“ zmínila na začátku roku Rakvičanka.