Vést má v trase turistické žluté, která se na konci Podivína u Hospůdky Čáparka ve směru na Lednici napojuje doleva do polí.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

„Cesta bude zpevněná asfaltová. Počítáme s tím, že ji budou moci využívat například také inline bruslaři. Část bude značená jako cyklotrasa, část pak jako cyklostezka. Povede až po hranici Ladenského mostu, kde končí náš katastr a začíná katastr obce Ladná,“ přiblížil pro Deník Rovnost starosta Martin Důbrava.

Situace na silnici I/51 v Hodoníně ve Velkomoravské ulici v okolí nové i plánované stezky pro cyklisty a pěší v poslední červencové páteční odpoledne roku 2022.
Lidem z Hodonína a okolí pomůže nová stezka, doplní hlavní tah na Slovensko

Stavba vyjde na dvanáct milionů korun. Podivínským se podařilo získat deset milionů od Místní akční skupiny Lednicko-valtický areál. „Cílem je zvýšení bezpečnosti cyklistů. Silnice na Lednici je opravdu hodně frekventovaná. Rádi bychom ve výstavbě trasy pokračovali v kooperaci s obcí Ladná tak, abychom se dostali právě až k Ladenskému mostu. Zatím jsme teprve na začátku a naše plány jsou v hrubých obrysech,“ naznačil Důbrava.

Po bezpečné stezce z Podivína do Lednice volají cyklisté roky. „Na tuto stranu okresu jezdím kvůli turistům a provozu opravdu minimálně. Jakmile ale bude cyklostezka hotová, moc ráda se po ní přijedu projet,“ potěšilo Kuricovou.

Stejně tak je z nové spojnice pro cyklisty nadšený i Brňan Milan Řezníček. „Jakékoli řešení, které svede cyklisty mimo provoz, je ku prospěchu. A to nejen pro nás, ale i pro řidiče aut, kterým se uleví, když nás nebudou muset objíždět,“ vyzdvihl muž.