Jak poznamenal, kolik peněz do obnovy náměstí Podivínští vloží, zatím ještě není jisté. I proto, že revitalizovat se bude hned ve dvou etapách. „Náměstí sice v Podivíně máme, ale vypadá neutešeně, chceme mu dát novou fazónu a docela na to spěcháme. Měli jsme sice již připravený projekt, ovšem nechali jsme jej přepracovat. Ubrali jsme na parkovacích místech a přidali na zeleni," sdělil starosta.

V úterý dopoledne vyráželi hasiči zachraňovat přimrzlou labuť.
FOTO: Jihomoravští hasiči u Lanžhota zachraňovali přimrzlou labuť

V zadání, se kterým se tým krajinářských a zahradních architektů musel vypořádat, bylo kromě zeleně také užití přírodních materiálů. Důležitou roli bude mít na budoucím náměstí například žula. "Šlo nám o to, abychom přidali více stromů k zastínění plochy náměstí, a abychom sem zpátky přidali přírodní materiál, který dříve neodmyslitelně patřil na cesty. Naše náměstí proto bude žulové," poznamenal Důbrava.

Vizulazace: Masarykovo náměstí

Novinkou bude také jednotný styl osvětlení, přibudou parkovací hodiny či elektrické zásuvky, které usnadní pořádání nejrůznějších kulturních akcí. „Tyto úpravy se budou týkat především severní strany náměstí. Severní a jižní část bychom rádi propojili, a následně se v druhé etapě soustředili na obnovu parku právě v jižní části, která již potřebuje odborný zásah. Počítáme i s nějakými dalšími výsadbami či s budováním pěšin," popsal starosta.

Studenti středních zdravotnických škol vypomáhají v jihomoravských nemocnicích. Erik Hříba slouží v Břeclavi u covidových pacientů hospitalizovaných na urologickém oddělení.
Od covid pacientů v Břeclavi hned na úkoly. Student: Po noční se nedá soustředit

Na nový vzhled náměstí je zvědavá i Petra Vajbarová, která v Podivíně s rodinou bydlí. „Viděla jsem fotky a vůbec to nevypadá špatně. Akorát mi přijde, že je tam až moc dlažby. Snad se pak u školy nebudou poflakovat místní opilci, a snad si budou pejskaři sbírat poklady po svých miláčcích," doufá žena.