„Jeden březnový podvečer jsme si Romanem Veverkou, produkčním umělecké agentury Solis Art, dlouze povídali o tom, jak spolu mohou Solis Art a Jihomoravská komunitní nadace spolupracovat,“ prozrazuje ředitelka nadace Zlata Maděřičová.

Jak přiznává, tehdy se zrodil nápad, že jelikož má Roman Veverka dobré kontakty na mnoho umělců a osobností z oblasti kultury, tak by se mohla spolupráce ubírat právě tímto směrem. „V té době jsme připravovali koncert významné americké písničkářky Suzanne Vega. Napadlo nás, že by mohla podepsat kytaru a ta by mohla být zajímavým artiklem na pražské aukci, kterou již pravidelně pořádá nadace,“ usmívá se Veverka.

Nadace, která podporuje projekty na Břeclavsku a Hodonínsku, má navíc kontakt i na firmu, která v regionu vyrábí kytary. „Firma Františka Furcha vyrábí kytary pro spoustu významných muzikantů. Také pan Furch projevil své filantropické sklony a pro takovýto účel kytaru opravdu věnoval,“ dodává ředitelka s tím, že pak už stačilo málo. A to, aby ji Suzanne Vega podepsala.

„Vysvětlila jsem jí, že naše nadace vznikla podle amerického modelu. Byla moc vstřícná a ve tváři jsem viděla milé překvapení. Vyčetla jsem z ní, že je ráda, že může pomoci nadaci,“ neskrývá radost Maděřičová.

Kytaru Jihomoravská komunitní nadace nabídne na své pravidelné listopadové aukci v Praze. Výtěžek pak poputuje zpátky na Břeclavsko a Hodonínsko.