Nejenže si děti vyzkoušely všechny prolézačky, houpadla, lezecké stěny a skluzavku, ale přijel za nimi i známý český herec Ondřej Vetchý, kterého znají z mnoha dětských pohádek. Mimo jiné třeba jako nepříliš šikovného čerta.

„Hřiště nechal postavit Okrašlovací spolek Lednice, který jsme letos založili. Je to parta asi dvaceti lidí, která chystá i zajímavé kulturní akce, jako například fašank,“ vysvětlil jeden z členů spolku Jaroslav Martinek s tím, že po mnoha letech, kdy zastupitelé slibovali hřiště postavit, se toho spolek jako první ujal.

Kmotrem lednického hřiště se stal známý herec Ondřej Vetchý. „Je to náš kamarád a přijel přímo z natáčení na otočku z Prahy. Do Lednice jezdí poměrně často. Byl velice dojatý, moc se mu to líbilo,“ popsal Martinek a zároveň dodal, že do budoucna plánuje s Vetchým například divadelní představení.

Pozemek pro výstavbu hřiště poskytla obec. Spolku se podařilo mezi svými členy, od sponzorů i lednických obyvatel vybrat téměř čtyři sta tisíc korun. „Do konečných úprav se postupně zapojovali i lidé z okolních domků, když viděli, že se v jejich ulici něco děje. Přišli s lopatami a hráběmi a pomáhali nám,“ neskrýval Martinek radost z kolektivní práce.

„Hřiště je certifikované, postavila jej firma, která se tím zabývá. My jsme jej navíc oplotili a provedli parkovou úpravu. Takže tam jsou lavičky a malý chodník, aby se k hřišti každý pohodlně dostal,“ uvedl.

Jak poznamenal, nedají se dělat jen kulturní akce. „Člověk chce, aby po něm i něco zůstalo,“ podotkl.