„Oběma mužům hrozí pokuta za nakládání s neznačeným lihem, která je v maximální výši až pět milionů korun,“ sdělila ve středu mluvčí celní správy Lada Temňáková.

Hlídka úřadovala nejprve na D2. Ve směru na Brno zastavila dodávku s německou poznávací značkou. Za volantem seděl Bulhar, který uvedl, že veze potraviny a alkohol své rodině. Při kontrole se ukázalo, že v nákladu je dvaasedmdesát lahví s rakijí a vodkou.

Celníci na jihu Moravy v posledních dnech zadrželi stovky lahví nezdaněného alkoholu | Video: Celní správa

„Nebyly označeny platnou kontrolní páskou, řidič nepředložil přepravní doklady a nebylo možné prokázat řádné zdanění. Celníci proto veškeré zboží zajistili a pravděpodobně bude rozhodnuto o jeho propadnutí. Navíc bude muset řidič doplatit dlužnou spotřební daň ve výši přibližně šest a půl tisíce korun,“ informovala mluvčí Temňáková.

Druhý případ se odehrál na D52, kde hlídka zastavila náklaďák s litevskou značkou. Řidič podle celníků řekl, že veze pouze alkohol pro svoji potřebu. Ve skutečnosti měl u sebe přes pět set lahví vína a dalších skoro devět set s rumem, whiskey a vodkou.

Za dlužnou spotřební daň nyní musí doplatit přibližně devadesát tisíc.