Takový je nyní záměr pohořelické radnice, která nabízí pozemek v lokalitě Polní, kde stojí už téměř sto rodinných domů a další jsou v plánu. Má to však jednu podmínku, radnice chce, aby v místě vyrostlo velké sportoviště.

„Chceme, aby tam měli lidé možnost sportovního vyžití. Jedná se však jen o část volného pozemku. Tam máme představu, že by mohlo vzniknout hřiště na vyšší úrovni se soukromým majetkem. Majitel by si jej hlídal a také nejspíše vybíral peníze,“ přiblížil plánky radnice pohořelický starosta Josef Svoboda.

Jak dodal, na druhé části pozemku plánuje město ještě jedno hřiště. To by bylo veřejně přístupné a zdarma, avšak jen se základním vybavením.

„Sloužilo by všem. Takže ten, kdo třeba nebude mít peníze zrovna u sebe, se alespoň tam může trochu vydovádět,“ vysvětlil záměr starosta.

Jedno venkovní hřiště už Pohořeličtí mají. Stojí hned vedle sportovní haly. To je také udržované, ale i placené.

„Hřiště je od lokality Polní dost daleko. Rodiče s dětmi musí jít až dvacet minut pěšky. Takže chceme, aby i tady mohli rodiče svým dětem umožnit sportování na přístupných plochách. A ti, kteří jsou ochotní si třeba za tenis zaplatit, budou mít také možnost,“ dodal Svoboda.

„Doufáme, že by hřiště mohlo stát už příští rok. Nemusí to ale hned napoprvé vyjít, teď zrovna není ideální doba pro výstavby a také to není komerčně zrovna trhák. Městské hřiště bychom stavěli nejspíše v souběhu. Teď je pro nás ale důležitější oprava chodníků,“ uvedl.