Podle starosty Josefa Svobody (ODS) bude dům téměř 
k nepoznání. „Práce jsou 
zvenku i zevnitř, včetně vybavení. Zapotřebí bylo statické zajištění, mezi podlahami jsme navíc zjistili, že je rozdíl deset centimetrů. To způsobilo naklánění domu. Je toho dost," sdělil Svoboda.

Zásahu se dočká i obřadní síň, kterou pracovníci přeštukují a vymění podlahu. Hotovo by mělo být do konce září. „Většinu táhneme z městského rozpočtu. Je to kruté, ale musíme to zvládnout," poznamenal pohořelický starosta. 
V přízemí budovy vznikne nová knihovna, která nahradí stávající hospodu. Ta ve městě postupně ztrácela na oblibě. „Kdysi to byla vyhlášená hospoda, lidé ale začali více chodit do nových zařízení a její úroveň šla pomalu dolů," oznámil Svoboda. Dosavadní knihovna byla kvůli strmým schodům pro některé čtenáře hůře dostupná, nové prostory nabídnou vhodnější bezbariérové prostředí.

Pohořeličtí letos také dokončí zateplení druhého bloku mateřské školy a sedlovou střechu. Práce pokračují rovněž na sokolovně, kde dojde 
k výměně vytápěcího kotle. Nový kabát má i sportovní hala, a stejně tak se ho dočká kino. Diváci se mohou těšit i na změnu vytápění.