Pohořelice mezi Lucemburky a Jagellonci. To je hlavní téma v pořadí už čtvrtých Slavností města Pohořelice a okolí. Třídenní pestrý program na dvou pódiích začíná v pátek.

Slavnosti otevře v sedm hodin večer na hlavním pódiu u sportovní haly skupina Fleret s Jarmilou Šulákovou. V devět hodin je vystřídá Janek Ledecký, po kterém přijde na řadu brněnský Robbie Williams Revival. Úvodní večer zakončí Ohňová show.

Sobotní pokračování zahájí o půl jedné odpoledne průvod městem. Následuje program na dvou pódiích, to druhé vyroste ve Staré obci. Za zmínku stojí například odpolední vystoupení známé dvojice komiků Náhlovský a Mladý ve čtyři hodiny nebo večerní tanečky se skupinou Raffael. Chybět nebudou ani divadelní představení nebo vystoupení šermířů.

V neděli jednu hodinu po poledni naváže slavnostní žehnání praporu města. Pohořelické poté potěší folklórní soubory z Brezové pod Bradlom. Ve čtyři hodiny přijde na řadu skupina Javory. Na závěr pak zazpívá Mužácký sbor z Pohořelic.

Slavnosti doprovází i další program, například historické tržiště nebo ukázky výcviku psů. V kostele svatého Jakuba je připravena výstava Z dějin Pohořelic královských, na radnici budou k vidění staré pohlednice.

Do programu se zapojí rovněž partnerské město Brezová pod Bradlom. Kromě folklórních vystoupení přispěje výstavou fotografií z města a okolí na radnici a také tradiční brezovské paličkované krajky, včetně ukázky její výroby.