Děti z Břeclavska doposud nacházejí útočiště na lékařské pohotovosti na břeclavské poliklinice. Komplikovanější případy už nyní končí v nemocnici. „Pokud je stav dítěte vážnější, lékař může rodiče poslat na dětské oddělení nemocnice, kde dítě vyšetří pediatr,“ potvrdila zástupkyně ředitelky břeclavské nemocnice Olga Měšťánková. Pro rodiče z Hustopečska, Mikulovska a Pohořelicka se změní jen místo dojezdu v Brně, kam už nyní jezdí.

Další ze změn je to, že z pohotovostních ambulancí nebudou lékaři vůbec vyjíždět k nemocným. „Lidé to moc nevyužívali. Můžeme tuto službu nahradit službou záchrannou,“ upřesnil Adamec.

Pohotovostní ambulance otevřou od příštího roku své brány v jednácti městech kraje, o dvanáctém Mikulově se stále jedná. Náklady na pohotovosti budou stejné jako letos. Podle Adamce se snížením počtu pohotovostí nepodařilo dotaci snížit, protože narostou odměny lékařům.

Od ledna se sjednotí také otevírací doba pohotovostí. Ve všední den budou lidem sloužit od sedmnácti do dvaadvaceti hodin, o víkendech a svátcích od osmi do dvaceti hodin. Když budou lidé potřebovat pomoc lékaře mimo tyto hodiny, ošetří je v nemocnicích.