Problém s dodáváním zboží řeší nyní část obchodníků v ulici 17. listopadu táhnoucí se centrem Břeclavi. Potýkají se s komplikací, kdy jim kvůli dopravní značce omezující zastavení, dodavatelé vozí zboží pod rizikem pokuty.

Impulsem, po němž se vedoucí tamní pekárny Hana Krevňáková rozhodla situaci řešit se strážníky a úředníky, se stal právě postih jednoho z řidičů. A východisko? V rukou je má dopravní komise.

Minimálně v nejbližší době se ale situace nezmění. „Čekám na nějakou zprávu už tři týdny a nic," sdělila vedoucí pekárny, která při jednáních mluví také za provozovatele sousedních obchodů.

Klíčovou je dodatková tabule pod dopravní značkou, která při výjezdu z náměstí zakazuje zastavení. Umožňuje dodavatelům přijet pouze mezi pátou hodinou odpolední a osmou ranní. K dispozici je také hodina po poledni. „Ano, u pekařů to ještě jde, ale problém je u jiného zboží. Když řidič vyráží z Olomouce, trefí se do času jen díky náhodě a nebo zkrátka vůbec. Jeden z nich kvůli tomu musel hrkat s bednami sto metrů. Další nám oznámil, že zboží raději nechá na vzdáleném parkovišti u supermarketu," líčila Krevňáková.

Řešením, které by obchodníkům ulevilo, je podle ní zrušení časového rozmezí. Tvrdí, že dodavatelé stráví u prodejen pouze pár nutných minut.

NEŠŤASTNÁ ULICE

Mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek v reakci vzkázal, že zásobování některých obchodů je na silně frekventované ulici 17. listopadu složité, nicméně… „Řidiči musí respektovat existující dopravní značení, jinak se vystavují riziku pokuty. Pro zásobování jsou vyhrazeny přesně určené hodiny, kdy lze porušit zákaz zastavení, který zde platí. Dopravní komise města se přesto bude problémem zabývat a posoudí, zda je možné nalézt nějaké další řešení, které by usnadnilo dodavatelům zásobování zdejších obchodů," uvedl Holobrádek.

Kdy a zda se dopravní pravidla v místě změní, je zatím nejasné. Za současné situace ale strážníkům nezbývá jiná možnost, než zjištěný přestupek řešit. Domluvou nebo pokutou. „Ulice je v tomto opravdu nešťastná. Je třeba, aby se k případné změně vyjádřili experti, projíždí tudy spousta cyklistů, kteří by se při objíždění mohli dostat do nebezpečí," říkal zástupce velitele břeclavských strážníků Zdeněk Novák.