Osádka vrtulníku po příletu na místo muže našla  a nasměrovala k němu psovoda. „Následně byl nalezený transportovaný záchranáři do Psychiatrické nemocnice Brno. A několik hlídek zapojených do pátrání, včetně mikulovských strážníků, se tak mohlo vrátit k původní činnosti,“ doplnil Šváb.

Zdroj: Youtube

Vrtulník pak zamířil zpět do Brna. Bezmála čtyřicet policistů pátralo po osmdesátileté ženě z domova pro seniory Kociánka. „Žena byla nedostatečně oblečená a v místě se neorientovala. Policisté nejdříve prohledali rozsáhlý areál a následně se zaměřili na okolí domova,“ popsal policejní mluvčí.

Policejní honička v Šitbořicích. Řidič zdemoloval auto i okolí.
Policie naháněla řidiče v Šitbořicích: podívejte, jak dopadla jeho zběsilá jízda

Rodina i personál zařízení si oddychli krátce před půlnoci, kdy ženu objevilo družstvo speciální pořádkové jednotky ve srázu nad železniční tratí, kde byla po dobu pátrací akce snížená rychlost vlaků. „Žena byla vyproštěna ze sloupu, kde ležela, a zabalena do termofólií,“ řekl Šváb.

Provoz na železniční trati byl vzhledem k terénu na nezbytně nutnou dobu zastavený. „Policisté podchlazenou a dezorientovanou starší dámu transportovali na nosítkách přes tunel a kolejiště do nejbližšího možného místa pro přistavení sanitky. Záchranáři ji pak převezli do nemocnice,“ informoval mluvčí.