Podle majitele Jaroslava Botka navíc většina řidičů neví o možnosti nechat si odtáhnout auto na náklady pojišťovny. Přitom to vyplývá ze zákona o pojištění vozidla.
„Někteří řidiči se mylně domnívají, že pokud nemají zaplacené havarijní pojištění, hradí si odtažení auta sami. Není to pravda, vše je pokryto z klasické pojistky,“ upřesnil.
„Před měsícem jsem volala odtahovou službu, ale byla moc drahá. Auto mi odtáhl otec. O možnosti bezplatného odtažení jsem vůbec nevěděla,“ potvrdila jeho slova řidička Renata Maindová.

Botek také naznačil, že nevědomosti řidičů někteří policisté na místě nehody zneužívají. „Vím o zájmu některých lidí, kteří jim schválně podstrkují telefonní čísla. Nahrávají tak svým známým, kteří odtahovky vlastní,“ uvedl.
Vedoucí břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach to ale zásadně odmítá. „Odtažení vozidla zajišťujeme jen v případě, že je řidič zraněný nebo mrtvý a na místě není nikdo z rodinných příslušníků, kdo by si vůz převzal. Ze zákona máme povinnost vůz zajistit. Navíc odtah vozu v těchto případech platíme z našeho rozpočtu,“ řekl.

Informovat o možnosti bezplatného odtažení je podle něj na pojišťovně. „Řidiči poskytujeme seznam asistenčních linek všech pojišťoven. V každém spisu máme založený formulář, jak byl odtah proveden. Na místě nehody ho podepisuje řidič. Telefonáty na odtahové služby z našeho operačního střediska jsou navíc monitorovány,“ doplnil Mach.