Policisté na nebezpečné místo upozorňují ŘSD. „Navrhujeme zřízení okružní křižovatky. Jsme si ale vědomí, že se řeší obchvat města a že je v tomto směru už řada projektů. Je otázkou, jak to skloubit. Křižovatka přesto patří v kraji k těm nejrizikovějším," sdělil Mach. Podle vedení státní společnosti není samostatná úprava potřeba. Místa se podle mluvčí ŘSD Niny Ledvinové dotkne výstavba obchvatu, který uleví frekventovanému vjezdu do města. „Bude tedy mít bezprostřední vliv i na bezpečnost této křižovatky," uvedla Ledvinová na dotaz Břeclavského deníku Rovnost.

Odborníci v komisi

Vyhodnocení křižovatky jako rizikového místa překvapilo například Blanku Novotnou, jež v Břeclavi provozuje autoškolu. „Nejsem si jistá, zda je tam kruhový objezd nutný. Určitě to není tak, že bych na místo žáky speciálně upozorňovala. Je přehledné a nemám ani informace, že by tam docházelo ke zvýšenému počtu nehod. Daleko více je objezd potřeba u poštorenského kostela. Jednoznačně. Tam je to strašné," reagovala Novotná.

Naopak k lidem zvyšujícím pozornost při průjezdu křižovatkou u dálnice patří starosta Pavel Dominik (Pro Region). „Problém bych viděl při příjezdu od Hustopečí 
a odbočení doleva směrem na Hodonín. Neznám ale statistiky. Na druhou stranu by si dopravní policie nic takového nevycucávala z prstu. Jsem rád, že se takovým věcem věnují a že podnět dali. Vím však, že správce silnic se takovým investicím brání," zmínil Dominik.

Ten před časem zadal dopravní komisi označit problémové části cest a jejich řešení. Výsledky by měly být k dispozici v nejbližší době. „Koncepční materiál nám mimo jiné řekne, jaké úpravy jsou potřebné pro auta, chodce i cyklisty. Budeme mít podklad 
k tomu, abychom mohli postupně některá opatření řešit. Velkou výhodou je, že v komisi sedí opravdu odborníci, mezi nimiž je policista a dopravní inženýr Zdeněk Kamenský," říkal Dominik.