Za blíže neurčenou částku odkoupili podíly od stávajících majitelů. Jedním ze společníků byl gynekolog Karel Klanica z Břeclavi. „Chtěl jsem omezit činnost. Mám už určitý věk. Podobně uvažoval druhý společník. Soustředím se na Nemocnici Valtice, kde jsem jednatel,“ vysvětlil prodej pětašedesátiletý lékař.

Své nástupce dlouho zvažoval. „Změna může vést spíše k lepšímu. Je to čerstvý vítr. Noví majitelé mají zkušenost s provozováním polikliniky ve Frýdku-Místku a znají i místní prostředí,“ dodal Klanica.

Ilustrační foto.
Kamion u Hrušek narazil čelně do felicie. Její řidič utrpěl vážná zraněníPro Břeclav a okolí Stavovská není neznámá společnost. Téměř dvacet let provozuje lékárnu na poliklinice, dále lékárnu U Nádraží a U Herkula. Nyní chce rozvíjet celou polikliniku. „Hlavním krédem zůstává poskytování kvalitních zdravotnických služeb v moderním a příjemném prostředí, s veškerým nezbytným personálem i materiálním vybavením,“ uvedl Nalevajka. Konkrétní plány nenaznačil.

Poliklinika Břeclav
• Zdravotnické zařízení bylo v roce 1995 při privatizaci prodané společnosti Poliklinika Břeclav.
• Pronajímá ordinace a má kolem sta zaměstnanců.
• Součástí jsou oddělení praktických, odborných a zubních lékařů, RTG a diagnostika, rehabilitace a další. Také lékárna.

Dosavadní chod polikliniky si pochvaluje třeba Břeclavanka Lucie Dvořáková. „Na odděleních, kam chodím, většinou nečekám dlouho. Systém objednávek na vyšetření funguje dobře. Doufám, že noví vlastníci výrazně nezvýší nájmy, aby lékařské služby zůstaly zachované,“ řekla žena.

Podle Nalevajky se zásadních změn pacienti ani lékaři obávat nemusejí. „Nebudeme dělat žádnou revoluci, nájmy jsou dobře nastavené,“ poznamenal Nalevajka.

Archeologický nález. Ilustrační foto.
Objevili keramiku z doby bronzové. Kulturák neohrozíVe čtvrtém patře polikliniky funguje třeba zubní technika, kde pracují s protézami nebo korunkami. „Naše služby budou zachované,“ komentovala Dagmar Ptáčníková z administrativy oddělení.

Novinky ve vlastnictví společnosti vzala na vědomí i Adéla Witthuhn, která se v budově stará o zuby pacientů. „Zatím se pro nás nic nezměnilo,“ zmínila dentální hygienička.

Rok a půl strávený v Indonésii, kde si lidé život bez mobilu nedokáží ani představit, inspiroval absolventku brněnské Masarykovy univerzity Karolínu Presovou k založení projektu Replug me.
K mobilu se tulí dokonce i v posteli. Projekt zbavuje závislosti na online světě