Místo tanečního parketu si ovšem pro své extravagantní sólo vybral poměrně frekventovanou křižovatku u břeclavského gymnázia. Lidé, kteří v tu dobu náhodně procházeli kolem, se zřejmě nestačili jeho tanečním kreacím divit, a proto jeden z nich přivolal policejní hlídku.

„Po telefonickém oznámení převezli strážníci, kteří na místo okamžitě vyrazili, muže na břeclavské obvodní oddělení policie. Kolegové u něj následně provedli dechovou zkoušku na alkohol a také test na přítomnost drog. Oba výsledky však byly negativní,“ přiblížila kuriózní případ břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, který nemluvil česky, bylo zjištění totožnosti tentokrát o něco složitější. Přesto se břeclavským policistům podařilo vypátrat, že se jedná o jednačtyřice­tiletého muže z Holandska. Ve spolupráci s cizineckou policií také posléze vyloučili, že by šlo o osobu pohřešovanou či hledanou pro trestnou činnost.

„Policisté odvezli cizince ze služebny k lékařskému vyšetření. Tam lékařka rozhodla, že je nutná jeho hospitalizace na psychiatrické léčebně, kam byl také muž za asistence hlídky vzápětí převezen,“ popisovala Haraštová sled dalších událostí.

Jak dodala, domovský stát muže, tedy Holandsko, byl o celé záležitosti vyrozuměn cestou zastupitelské­ho úřadu.