„Spolupracujeme se zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Lednici. Společně s tamním profesorem Krškou jsme oslovili ještě ovocnářskou školu v rakouském Klosterneuburgu, kde se meruňkami zabývají," sdělil místostarosta Velkých Pavlovic Zdeněk Karber.

Jedním z výsledků se stane nová naučná expozice, v níž bude kolem deseti informačních tabulí. Lidé se díky tomu dozví, odkud meruňky pochází, jak se šlechtí, jak se jim věnovali velkopavlovičtí sedláci i osvícení lidé.

„K tomu natáčíme dvacetiminutový film, který populárně–naučnou formou meruňky představí. Chceme ho doplnit odborným komentářem. Ve výsledku má jít o formu, které porozumí i ten, kdo o meruňkách slyší poprvé," pokračoval Karber. Expozice nejspíš vznikne v Ekocentru Trkmanka.

Vedení města na projekt získalo dotaci, která pokryje většinu nákladů. Zbytek doplatí z rozpočtu. Do Klosterneuburgu se díky tomu podívají studenti velkopavlovického gymnázia, Rakušané se poté zase vydají opačným směrem. Na „zkušenou" pojedou i někteří pěstitelé.

Profesor Krška je přesvědčený, že meruňka odrůdy Velkopavlovická má do zániku daleko, propagace jí však prospěje. „Že by stály poslední stromy, to ne. Na druhou stranu nové generaci se budou informace o této meruňce pomalu vytrácet. Z toho pohledu je dobré povědomí oživovat," reagoval Krška.

K oživení by měla pomoci například na jaře otevřená stezka, jenž vede katastrem města a má deset zastávek. Jedna z tabulí patří meruňkám. „Jsou tam krásně vidět místní sady," podotkl Karber.

Nápad, jenž má zvýšit zájem o tradiční plod, vítá také agronom Zemědělského družstva v Němčičkách Miroslav Janů. Velkopavlovickou tam pěstují. „Může to mít jen pozitivní přínos. Tato meruňka je známá historicky, už je ale překonaná. Jiné tržní odrůdy tolik nepodléhají zkáze, byť jsou třeba chuťově slabší. Prodává ale hlavně vzhled," krčil Janů rameny.

Velkopavlovická meruňka našla využití zejména při zavařování, výrobě marmelád nebo pálení kořalek. Její využití v gastronomii přinese nová kuchařka, kterou vedení města momentálně připravuje. První kusy by měly být k dispozici na podzim.

pohled odborníka

„V devadesátých letech nastala velká změna z hlediska obchodovatelnosti. Rozjel se prodej plodin přes supermarkety a těm odrůda Velkopavlovická nevyhovuje. Je náchylná na otlaky. Problém je už při převozu po okrese. Nejvíce se z ní proto dělají destiláty, pro které je naopak nejchutnější," říká profesor zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici Boris Krška.