„Prostory pro pracovny obecního úřadu máme v prvním patře. Rádi bychom je však přesunuli do přízemí. To proto, že je v Popicích spousta obyvatel v důchodovém věku a někteří také na vozíčku. Přízemí by tedy pro úřad bylo příhodnější z hlediska dostupnosti,“ vysvětlil jeden z důvodů rekonstrukce popický starosta Josef Urbánek.

Místnosti v přízemí zejí v současnosti prázdnotou. „Dříve tady bývaly jesle. Po jejich zrušení jsme prostory pronajímali. Poslední pronájem však dopadl dost nešťastně. Hustopečský podnikatel, který si tady zřídil cukrářskou a pekařskou výrobu, zkrachoval. Dluží nám značnou částku peněz. Než abychom se trápili s dalšími nájemci, raději prostory využijeme po svém,“ doplnil.

„První patro, z nějž se přesune úřad, by pak mohlo sloužit pro čtyři startovací či sociální byty,“ řekl starosta s tím, že úřad si opravy zaslouží.

„Naposledy, tedy kromě výměny oken, se budova rekonstruovala před sedmatřiceti lety. Je to znát především v přízemí. Prostory nejsou podsklepené a podlahy zateplené. Na to se tehdy příliš nedbalo. Chystáme také opravy přívodu elektrické energie,“ vyjmenoval Urbánek.

„Úpravy v přízemí můžeme provádět, aniž bychom chod úřadu nějak omezili,“ uklidnil s úsměvem starosta.