„Manžel mi říkal, že už tam pár aut dostalo botičky. Mluvili o tom lidé ve vlaku, že to slyšeli v rádiu. Kdo ho ale neposlouchá, jak se to má dozvědět?“ ptá se Ludmila Mrázová z Moravské Nové Vsi. Určitě podle ní nestačí jen informace v radničním zpravodaji, který si přečtou jen lidé z Břeclavi. Na břeclavskou polikliniku totiž jezdí pacienti ze širokého okolí. „Jsem z Moravské a tam se to hodně lidí neví. Mohli i na obce poslat nějaké informace o plánované změně. V ostatních vesnicích jsou na tom určitě stejně,“ míní Mrázová.

Jak zdůraznila, pět korun za parkování není moc, horší je právě nedostatek informací. Nově zřízení parkovací automat lze totiž podle ní velmi lehce přehlédnout. „Třicet let tam člověk neplatil, tak ho to nenapadne. Pak ke svému překvapení dostane botičku,“ dodala Mrázová.

Parkovné u polikliniky není drahé. Za první tři hodiny stání zaplatí motorista pětikorunu. Každá další hodina je za deset korun. Systém lze ale obejít. Návštěvníkovi polikliniky nebude nic bránit v tom, aby po třech hodinách přišel a znovu si koupil lístek na další tři hodiny. „Ke zpoplatnění parkoviště u polikliniky jsme přistoupili po dlouhodobých stížnostech a připomínkách, kdy návštěvníci polikliniky neměli kde zaparkovat, když ráno přijeli,“ řekl vedoucí odboru vnitřních věcí břeclavské radnice Zdeněk Opálka. Město bude podle jeho slov vše vyhodnocovat a v případě nutnosti systém přizpůsobovat potřebám obyvatel města…

Více v Břeclavském deníku v pátek 7. září