Téměř dvacet koncertů si na letošní jaro naplánovala asi nejznámější česká skupina Kabát. A to ke svému novému albu Banditi di Praga. Fanoušci z Břeclavska se mohou těšit, že písničky z desky uslyší jako vůbec první v republice na zimním stadionu v Břeclavi. A to už v březnu.

Kabáti zahajují své velké turné v Břeclavi. Jak se vám to podařilo?
Byla to řada dlouhých jednání. Oni sami totiž nevěděli, jestli pojedou jen turné k desce, nebo vyrazí i na festivaly. Osobně jsem byl spíš pro festival, samostatný koncert je mnohem těžší a náročnější. Kabáti navíc potřebovali někde začít a v Břeclavi se jim v roce 2008, kdy vystupovali pod zámkem, moc líbilo.

Kdy a kde se koncert uskuteční a začaly už přípravy?
Kabáti zahrají v Břeclavi ve středu druhého března. A to na zimním stadionu. Technici skupiny se tady byli podívat už v pondělí, aby věděli, s čím mají počítat. Pak přijedou asi pět dní před samotným koncertem, to už začnou s přípravami. Pódium by mělo stát uprostřed plochy a návštěvníci budou sedět na všech sedačkách a další mohou být kolem pódia. Určitě bude vyprodáno, sedět by mělo kolem čtyř tisíc lidí.

Středa je docela netradiční termín. Nebojíte se toho?
Kabáti nemají žádného předskokana, takže koncert začne už v osm hodin večer a potrvá do desíti. To lidé určitě vydrží. Co se týče hluku po desáté, určitě zažádám město o prodloužení produkce. Uvažujeme totiž i o tom, že bychom po koncertu udělali buď autogramiádu, nebo i afterparty.

Za kolik budou vstupenky?
Podařilo se mi pro Břeclav domluvit velmi dobrou cenu tři sta devadesát korun. Ke koupi budou například v břeclavském informačním centru nebo v Titanic clubu.

Návštěvníci zimního stadionu si ale dost často stěžují na nepříliš kvalitní ozvučení.
Kabáti budou hrát asi jen ve třech větších halách, než je ta naše. Jinak jsou stejně velké a vědí, co je potřeba. Navíc mají velice kvalitní zahraniční aparaturu. Navíc, jak jsem už říkal, technici přijedou dřív, takže budou mít čas všechno doladit. Je ale jasné, že ti, kteří si sednou třeba až úplně pod střechu, možná uslyší drobné ozvěny či dunění.

Kdy přijedou do Břeclavi samotní členové skupiny?
Asi tři dny před koncertem. Máme pro ně samozřejmě připravený i program, zamluvil jsem například sklep. Celý tým tvoří asi šedesát lidí, takže toho ještě musíme dost zařídit. A je docela možné, že lidé potkají Kabáty i na ulici nebo někde v hospodě u piva.

Jak se vy sám těšíte na koncert?
Myslím, že bude jeden z nejlepších. Už proto, že bude první k nové desce, takže samotní Kabáti zazpívají písničky poprvé naživo.