„Vím, že například Pavel Suchánek dává nějakých pět milionů na tělocvičnu do Valtic. Já jsem měl k dispozici čtyři miliony. Dva jsem navrhl zužitkovat na komunikace v Divákách. Stejnou částku jsem dal na komunikace do Valtic,“ řekl sociálnědemokratický poslanec Jiří Petrů, který právě ve Valticích léta starostoval.

Pavel Suchánek z ODS vypočítal, že na Břeclavsko by mělo přijít kolem třiceti milionů korun. Peníze skončí konkrétně ve Valticích, v Mikulově, Hustopečích a Hlohovci. „Dost věcí se tam letos nepodařilo dostat. Všechno jsou to projekty do pěti milionů korun,“ sdělil Suchánek s tím, že letos měli poslanci při tradičním rituálu k dispozici menší částku než loni.

Na domov seniorů se nedostane

Pouze zbožným přáním zřejmě zůstane například šestasedmdesátimilionová rekonstrukce Domova seniorů v Břeclavi. Poslanec KDU-ČSL Ladislav Šustr, kterému se každoročně daří vydolovat ze státního rozpočtu mnohamilionové částky zejména na podporu jednot Orla, jehož je starostou, je zatím ve svých výrocích k porcování medvěda zdrženlivý.

„Ono zatím žádné rozpočtové usnesení výboru neprošlo. Ve středu bude plénum. Rozpočtový výbor splnil své možnosti a na plénu se bude hlasovat, ale nevím o čem. Může tam přibýt třeba dalších pět set položek. Teprve pak se o tom bude hlasovat,“ vysvětlil Šustr.

Nad některými v prvním čtení schválenými projekty teď právě visí velký otazník. Šustr popisuje situaci jako trošku zmatečnou. Jak říká, pokud by prošlo usnesení rozpočtového výboru, tak by konečné směřování peněz na projekty do regionu nebylo jisté, ale přeci jen o něco jistější, protože by to doporučil výbor.