Stránky vznikaly několik měsíců, od Vánoc pak byly ve zkušební verzi. Hlavním důvodem bylo, aby si lidé mohli nový portál projít a upozornit na případné nedostatky, které jim komplikují vyhledávání informací. „Dostali jsme řadu připomínek. Velmi nám pomohly, protože jde především o to, aby se na novém portálu orientovali jeho uživatelé," řekla Windová.

Manuál, kontakty…

Každý týden se na úřadu schází také redakční rada, jejímiž členy jsou nejen zástupci města, ale i členové opozičního sdružení Mladí a Neklidní, kteří se k podobě a obsahu webu vyjadřují už delší dobu. „Zatím s ním moc spokojení nejsme. Především se vzhledem. Jsme domluvení se zástupci města, že bude vypsaná soutěž na předělání jeho vzhledu. Každý týden se scházíme a pracujeme na tom. Důležité bylo, aby fungovaly tři hlavní sekce. Manuál, kontakty a dokumenty," vyjádřil se za Mladé a Neklidné jejich lídr Jakub Matuška.

Hlavní strana nového portálu je rozcestníkem, díky němuž se pak lidé dostanou do oblasti, která je pro ně důležitá. „Chtěli jsme docílit větší přehlednosti, jednoduššího užívání pro návštěvníky, aby na jednom místě našli odpovědi na všechny své otázky, se kterými na úřad chodí. Ať už se týkají dopravy, školství, sociální oblasti, ekonomiky a tak dále. To najdou v manuálu občana. A také jsme chtěli nabídnout prostor všem organizacím a spolkům působícím v Břeclavi," objasnila mluvčí.

Vyšší návštěvnost

Možnosti využít prostoru pro zveřejnění různých pozvánek využilo několik spolků a organizací. „Už se nám ozvala asi desítka zájemců. V současné době pro ně připravujeme prostor, kde budou mít možnost se prezentovat. Vytváříme sdružený portál, takže hned na rozcestníku budou jejich odkazy a pozvánky. Web pro ně bude zdarma a mohou se představit, zvát na akce, bude se o nich zkrátka mnohem více vědět," přiblížila Windová očekávané výhody.

Mluvčí rovněž doufá, že jednou z dalších předností bude i zvýšení návštěvnosti. „Nicméně očekáváme, že se spuštěním nového portálu návštěvnost stoupne právě i díky zapojení spolků a organizací," dodala Břeclavanka.