Čtenáři se mohou těšit na třicet příběhů s jídlem v hlavní roli. „Každý příběh má jinou atmosféru. Za povídkou pak vždy následuje recept na příslušný pokrm. Na své by si měli přijít opravu všichni. Zarputilí masožravci, milovníci sladkých pamlsků, začátečníci, pokročilí, zastánci svěžího, rychlého vaření i sofistikovaných omáček" říká spisovatelka, která má na svém kontě již sedm publikací.

Název nové knihy má poukázat na zvláštnost kuchařky. „Chtěli jsme s mým agentem název krátký, zvučný a výstižný. Kontrast křehké ženy a ostrého kuchyňského nástroje nám připadal dostatečně zajímavý," vypráví Hustopečanka.

Jako autorka se Mičanová prosadila především upíří trilogií, povídková kniha pro ni byla novou výzvou. „Povídkovou knihu, natož kuchařku, jsem dosud nenapsala. Dávám přednost románové tvorbě. Takže se jednalo svým způsobem o premiéru. Vzhledem k tomu, že jde o třicet příběhů s různou tematikou, také moje inspirace přišla z řady rozmanitých zdrojů. Snoubí se v ní čtenářské zážitky, životní zážitky a zdivočelá autorská představivost," popisuje žena.

V mezidobí dopsala temný horor ve stylu Stephena Kinga. „Odehrává se na moravském maloměstě, zatím se pracovně jmenuje Smrt pod vinicemi a s trochou dobré vůle vyjde na jaře příštího roku," prozrazuje autorka, která se dvanáct let živila jako překladatelka beletrie. Přeložila kolem třiceti titulů především se staroegyptskou tématikou.

Momentálně pracuje rodačka z Hustopečí na detektivce, opět situované na moravské maloměsto. „Oba romány budou mít společnou hlavní hrdinku, poručici Bronislavu Drábkovou," doplňuje vášnivá kuchařka.

V budoucnu by se ráda ještě navrátila k upírské problematice. „Schází mi totiž moji romantičtí hrdinové," usmívá se Mičanová.