První stupeň požárního poplachu vyhlásilo operační středisko okolo desáté hodiny dopoledne. „Vzápětí byl vyhlášen druhý stupeň, protože bylo potřeba doplňovat vodu a zřídit dálkovou dopravu vody, neboť v areálu jsou hydranty nedostatečně funkční,“ upřesnil.

Velitel zásahu Vladimír Plodek řekl novinářům přímo na místě, že žádné nebezpečí lidem v okolí nehrozí.

Siréna. Ilustrační foto.
Nový varovný systém v Břeclavi. Město investuje do prevence katastrof

Požár zasáhl meziprostory ve střeše, v době příjezdu hasičů byla plameny zasažena větší část střechy objektu o přibližných rozměrech 30 x 70 metrů. „Střechu tvoří sandwichový panel, plechy jsou svrchu a zespodu. Prostor mezi tím je vycpán senem a slámou,“ dodal velitel zásahu.

Kromě několika hasičských jednotek vyrazil na místo i dron, aby monitoroval skrytá ohniska požár, a chemický kontejner se zásobou dýchací techniky.

Na tři stovky hasičů, záchranářů a policistů z Česka, Slovenska i Rakouska si vyzkoušely nácvik záchranných prací při povodních v areálu pasohláveckého autokempu Merkur.
Řízený odstřel na hladině i pomoc tonoucím. V Pasohlávkách cvičili záchranu

Příčiny a okolnosti vzniku požáru zjišťoval na místě vyšetřovatel, pracuje s verzí nedbalostního jednání. „Požár máme pod kontrolou. Některé jednotky se vrací na základny,“ uvedli hasiči na sociální síti X okolo jedné hodiny odpoledne.

„Při zásahu se lehce zranil jeden z dobrovolných hasičů. Škoda je předběžně odhadnuta na 2 miliony a uchráněné hodnoty na 3 miliony korun,“ uvedl na webu hasičů Filip Venclovský.